Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyiknek jobb a fogyasztása...

Csiby009 kérdése:

Melyiknek jobb a fogyasztása és mennyi?

Figyelt kérdés

suzuki swift (1) 1.3 glx vagy Opel corsa B 1.0i 12V

súlyban kb ugyan annyi a két kocsi. és normál használatban mit esznek ezek,erre lennék kíváncsi.


2011. márc. 16. 08:55
 1/8 anonim ***** válasza:
61%

szinte egyforma a fogyasztásuk, alig különbözek.

de az a baj ezekkel a kis cm3-s gépekkel h ha elözni kell mondjuk 3-4 autót, vagy emelkedőn fel akkor a kevés lóerő és a kis motor miatt csak erőlködnek és a 1.3 suzi is megeszik annyi benzint mint alapjában egy 1.6os.

személy szerint én az opelt ajánlom mert ezeknek a régi suziknak piszok gyenge a kasznija, szinte 1 mozgó koporsó, ha fát fogsz vele akkor élve ki nem jössz belőle

2011. márc. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
36%
Az én swiftem vegyes használatban 6 litert fogyaszt (rövid utak, város). Az opelek nem éppen a kis fogyasztásukról híresek. Bár, az 1,0 corsával nincsenek tapasztalataim...
2011. márc. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
Suzuki 6 literrel elvan városban, ez biztos. Persze, ha nagy a talpad, megeszi a 8-at is. Városon kívül 4,5-5 literrel ki lehet jönni vele. Ha meg előzni kell, ott a hármas, esetleg a kettes sebesség. A Corsáról nincsenek tapasztalataim, de azt biztosan jobban kell pörgetni, mint a suzukit.
2011. márc. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%

No meg a Suzukinál általában 16-18 éves korig nem nagyon kell rohadásra számítani. Viszont láttam már 6 éves opelt átrozsdásosott sárvédőívvel... Igaz, kevésbé biztonságos, ha az ember épp ütközni kíván vele :-)

Ezeket mérlegelni kell. Nekem swiftem van, de a legjobb választásnak tartom, hogy anno ezt vettem meg. Ha a karbantartások megvannak, nagyon hálás kis jószág!

2011. márc. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mind2 höz hasonlóm volt, pontosabban, a régi swiftünk idején még nemvolt jogsim, utólag mát tudom, hogy miért nem ülnék bele soha többet, viszont teknikailag továbbra is tökéletes.

Corsám volt, 93 ig gyártott, viszont az 1,2 es volt, apró gondok mindig lesznek vele, de egyébként erős, kényelmes, és egész megbízható.

Az viszont totál igaz, hogy a tulzottan kismotor neméppen előny, és nemfeltétlen csökkenti a végső fogyasztást.

Az én 1,2 esem megfelelően erős volt, de nemesküdnék meg rá, hogy egy 1,0 ás is megtette volna.

Viszonyításképp, amit mindenki ismer, opel astra classik, legyen az kombi, vagy sima, 1,4 es motor jó bele, annál többet azzal mo-n nemtudsz kihasználni.

Ha főleg városba vagy, igazából még ottsem feltételn hűde jó a kis motor, de pályán meg végképp hátrány.

Nemtudom egyik autót se támogatni, ha hosszú távra gyursz.

Én hozzátennék egy kicsit, és néznék mondjuk egy Corollát a 90 es évek 2. feléből.

2011. márc. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

a corollát én is támogatom mert volt nekem is és hihetetlenül mebizható.

de a 92-95ig gyértott galantok se rosszak 70ezertől lehet kapni és megbizható, nem romlik el, elektronikailag teljesen felszerelt a korához képest és piszok erős kaszni. és keveset eszik mert nekem 2.5 v6 24 eszik 9l-t

2011. márc. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
oké,köszönöm a segítségeket. de egy fogyasztást írjatok ki nagyjóból mert így még mindíg nem tiszta. mondjuka corsa 1.0i 12V azért ez tud húzni rendesen hiába kicsi a motor
2011. márc. 16. 13:48
 8/8 anonim ***** válasza:

ugyan annyi +-1/2 liter Ez állapottol, használattol függ.

városban 6L városon kívül 5L-5.5L(normális használatnál!)

2011. márc. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!