Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rakhatok-e az autómba H7 12V...

Rakhatok-e az autómba H7 12V 80W-os sportz blue izzót?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 11. 08:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Az autó típusa nélkül ezt nehéz lesz megmondani. Ennyire azért senki sem okos itt.

Egyébként pedig ha van legalább egy H7-es foglalat az autón (akár a tompított fényszóróban, akár a távolságiban, akár a ködfényszóróban), akkor bele tudod szerelni. Más kérdés, hogy nem szabványos, tehát közútra elméletileg nem mehetnél vele, de ebbe nem szoktak belekötni a rendőrök. Viszont egy ilyen erősebb izzó beszerelése után különösen oda kell figyelni a fényszóró beállítására (itthon nemzeti sport az égbe világítás, minél erősebb gagyixenon izzókkal), illetve nem árt felkészülni arra, hogy ha műanyag a fényszórótükör (az 1990 óta gyártott autók csaknem mindegyikén az), akkor hamarabb fog szétégni, mint a hagyományos, 55 W-os izzóval.

2011. ápr. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Törvényesen szerintem nem. De ha van e jelzése akkor műszakin meg a rendőr sem szól érte.

Bár ez valószínleg gondolom valami emelt fényű izzó a nagyobb teljesítményhez nagyobb hő is társul így ha műanyag froncsor van a lámpádban ezzel az égővel együtt néz tartalék lámpát is.

Mellékesen ha majd találkozunk valószínűleg emlegetem majd az édes jó anyukádat!

2011. ápr. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
na igen, egy időben divat volt cserélgetni 100 W-os ízzókra mindent, aztán sorra égtek szét a műanyagok, de még az autó vezetékezése is, mert nem erre lett kitalálva .... szóval én biztos nem tenném!
2011. ápr. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Elsőre: a rendőr az élő fába is beleköt ha akar!;) Tapasztalat! De inkább az utólagosan beszerelt xenonra buknak (na meg a kpm)
2011. ápr. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!