Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi ez a hang? Kerékcsapágy?...

Mi ez a hang? Kerékcsapágy? (Honda Civic 5gen)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Menet közben hallok a kerék felől metróra hasonlító hangot, ami a sebesség növelésével egyenes arányosan hangosabb. A furcsa az, hogy inkább csak alufelnivel csinálja pirelli p5000 drago nyári gumival. Ezért simán lehet a gumi is, de a poén az, hogy előző kocsimon (opel corsa) nem hallottam. A felnik jók, a fékek jók. Kerékagycsapágyat mondják sokan, de a felni nem lötyög, és egyenesen megyek amikor hallom a hangot. Tehát csapágy/gumi..mi lehetne még? Köszi a válaszokat!


Itt egy videó hozzá:

http://www.youtube.com/watch?v=9rU1xDPI-Fc&feature=related


2011. ápr. 11. 09:21
 1/6 anonim ***** válasza:
felfüggesztés be van állítva??
2011. ápr. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

" felfüggesztés be van állítva?? "


aztaqrva,ez ám a ......

2011. ápr. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 T5- ***** válasza:
100%

Hát szerintem ez csapágyas, így fülre látatlanban legalább is az.

Előről hallod a hangot? Lehet nagyjából hallani, hogy honnan. Csináld azt, hogy egy s kanyarban hallgatózol jobban. Ha balkanyarnál elhallgat, akkor bal oldali csapágy lesz, mert leveszi arról a kerékről a terhet, ha felerősödik a hang akkor meg a jobb oldali lesz, mert arra dől rá. És ez fordítva is igaz. De az a biztos, ha megemeled a kereket és megforgatod, -nem biztos, hogy lóg is, az már nagyo előrehaladott állapt- és búg akkor nagy valószínűséggel az adott kerék csapágyas lesz.

De van úgy, hogy nem is hallod, mert még annyira csapágyas, de ennek már kellene hallható hangot adni levegőben is.

Vagy ha gumira gyanakszol (bár szerintem nem), akkor rakd vissza a télit, és ha azzal nem csinálja akkor oké. De ha ez a kerék volt másik autó és a jelenség nem volt tapasztalható, akkor a Civic lesz csapágyas.

2011. ápr. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Tehát más nem igazán lehet?! Tehát balkanyarnál ha hangos, akkor jobb csapágy, ha jobb kanyarnál hangos, akkor bal csapágy, mert azon van a terhelés. Igazából úgyis mindegy, mert szettben adják az első tengelyre (vagy hátsóra, de az kizárt). Bár V mintázatú gumi, egyáltalán nem volt ilyen hangos. A felnit görgőztettem, centír is megvolt. A paraméterek stimmelnek, nem ér bele semmi sehol. Nincs ültetve, gyári mérető tárcsák vannak...minden klappol. Azért tettem fel a kérdést, mert már annyit költöttem rá...ah...16 alatt a csapágyakat sem úszom meg:S

Köszönöm a válaszokat!

2011. ápr. 11. 10:10
 5/6 T5- ***** válasza:
100%

"Tehát balkanyarnál ha hangos, akkor jobb csapágy, ha jobb kanyarnál hangos, akkor bal csapágy, mert azon van a terhelés."

Így ahogy mondod!

De ha nem vagy benne biztos, akkor mondom rakj fel egy másik kereket ha van rá lehetőséged. Meg próbáld meg kifülelni, hogy honnan jön pontosan a zaj, mert ezt videóról nem lehet megmondani, viszont az autóban hallod.

Egyébként elvileg kellene árulniuk darabra is, Bárdiban, nagyobb autósboltokban kérdezd meg, hogy van-e nekik, én is darabra szoktam venni csapágyat autókhoz. Nem lesz olcsó az tény, főleg ha ABS-es a fékrendszer.

2011. ápr. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ma voltam féltengelyesnél is, és futóművesnél (gumisnál) is, és azt mondja a gumis a csapágynak nincs baja (a féltengelyes csak találgatott), de a gumim belső felülete az első tengelyen (mindkettő) kagylósra kopott és az adja ezt az irdatlan morajlós hangot. Létezhet? 1 lehetőségem maradt mielőtt gumit cserélek...kipróbbálni egy másik felni+gumi kombót ebben a méretben. Ha az qssol, akkor tényleg a gumi. Ha nem, akkor csapágy. Még annyit csináltam, hogy felcseréltem az elsőket a hátsókkal, beültettem haverom, mert neki szelektívebb a hallása, és szerinte most tényleg inkább hátulról jön a hang!:D Nos ez van. Köszi a tanácsokat..plusszoltam!
2011. ápr. 12. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!