Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy is van ez? Ha befelezett...

Hogy is van ez? Ha befelezett terepváltóval közlekedek akkor egységnyi utat közel kétszer annyi üzemanyag felhasználással teszek meg?

Figyelt kérdés
Köszi a válaszokat!
2011. ápr. 24. 09:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Nagyon körülbelül igen.
2011. ápr. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, mivel lassabban tudsz menni, viszont a motor ugyan annyira pörög. (ugyan olyan gázállásnál)

Viszont ha utadba kerülne egy tank (most csak mondtam valamit) akkor azt el bírnád húzni rögtön és folytathatnád az utadat. Viszont ha olyan úton jársz, ahol nem találkozol útban lévő tankokkal, fatörzsekkel, akkor nem érdemes felezővel közlekedni.

2011. ápr. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

IGEN.

Sőt ez a fogyasztás a sebesség arányába hatványozódik,dupla sebességnél akár négyszer annyit is beszipkázhat !

A terepjárók szögletes formája nem cw-barát és a speckó gumik gördülési ellenállása is jóval nagyobb.Lemértük ...

:p))

2011. ápr. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Oké-köszi. Elhiszem eddig is ezt vallottam. Igaz a sebességgel exponenciálisan növekvő fogyasztást nem véltem.
2011. ápr. 24. 13:20
 5/5 anonim ***** válasza:
A felező az rövidebb áttételt tesz lehetővé, ezáltal erősebb lesz az autó, viszont ha ugyan olyan sebességgel akarsz haladni, akkor nagyobb fordulatszámon kell járatni a motort. Így a fogyasztás is növekedni fog. Ez logikus. :)
2011. ápr. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!