Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Télen a fűtés mennyivel dobja...

Atilis kérdése:

Télen a fűtés mennyivel dobja meg az üzemanyag-fogyasztást?

Figyelt kérdés
Nyáron a klíma dobja meg, nekem olyan 2L többletet jelent, ha klímázom. Télen a fűtéssel is lehetne ennyit spórolni, ha jobban felöltözik az ember?
2011. nov. 1. 16:57
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
A fűtés elvileg nem növeli a fogyasztást, mert a motor hőjét fújja be az utastérbe. De lehet, hogy nem így van.
2011. nov. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
36%

Tudod mekkora hülyeséget kérdeztél?

Az autó mindig fűt, a hűtőből jövő meleget vezeti az utastérbe.

2011. nov. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Néhány kocsiba (felsőközép és felső kategóriában) lehet extraként rendelni "állófűtést", az megdobja a fogyasztást, máskülönben viszont tényleg csak a motor hőjét vezeti az utastérbe.
2011. nov. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ja csak az áram fogyasztás nő ami lényegtelen mert a generátor visszatölti azt az energiát amit a fűtő ventilátor elhasznál így nem fog többet fogyasztani az autó.
2011. nov. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Oké, azért kérdeztem, mert nem tudtam. Azért nem kell egyből le....az embert!!!!
2011. nov. 1. 17:56
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem növeli meg: a fűtés a motor hulladékhőjét hasznosítja. Viszont az újabb autók párátlanításnál bekapcsolják a klímát, hogy szárítsa a levegőt. Ez okozhat többletfogyasztást, de nem annyit, mint nyáron a teljes teljesítményen döngetett klímaberendezés.
2011. nov. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
58%

Hát ügye annyi van, hogy addig nem illik bekapcsolni a fűtést amíg a motor hideg, tehát nem érte el az üzemi hőfokot, mert addig nem olyan jó a hatásfoka. Ha már a motor üzemmeleg, akkor be lehet kapcsolni a fűtést, akkor már nem számít. De ne azt csináld hogy beültök mondjuk 5en, szegény motor még fel sem verte az olajet rendesen, és már nyomatod bentre a 30 fokot, mert az áttételesen nyílván emeli a fogyit.


Én azt szoktam csinálni hogy álló helyzetben járatom fél - 1 percet hogy az olajat kicsit felverje, járjon a motor. Utána ha lehet csak olyan 30al csorgok, kíméletes tempóban. Ha nagyon párásodik az ablak pár másodpercre annyira felkapcsolom a fűtést hogy kilássak. A pár másodperces fűtés már az ember komfort érzetét is jelentősen növeli. Utána rögtön le, és hagyni még a motort melegedni. Amikor már a mutató elérte a kívánt pozíciót, akkor bekapcsolom a fűtést is.

2011. nov. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az igazat megvallva,minden az autóban bekapcsolt elektromos és egyéb fogyasztó növeli az üzemanyagfogyasztást. A motor hője kering ugyan,az nem okoz többletfogyasztást,de a ventillátor bekapcsolva már igen. Igaz,ez minimális,észre sem lehet venni. Viszont télen müködik a ventillátor,a hátsó ablak fűtés,lámpák,magnó,index,féklámpák,csapadékos időben plusz ablaktörlők,ködlámpák,stb... Ezek mind együtt okozhatnak plusz fogyasztást. De nem jelentősen.
2011. nov. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Amíg hideg a motor ne kapcsold be és akkor semmi pluszt nem jelent. Ha hideg motornál is bekapcsolod akkor lassabban melegszik a motor, ezáltal nagyobb lesz a fogyasztás, gyorsabban kopik, rövidül az élettartama.
2011. nov. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2l?:O az azért elég sok nekem fél-1literrel max pedig 20fokon van minden időben. azért az egy kicsit durva megközelítés h hidegen járatod a fűtést akkor tönkremegy a kocsid. észrevehetően nem fog kopni pláne mai autok amik 5-10 évre terveztek. ha 50évre vennél kocsit ott lehet számitana a plusz minusz egy év itt nem. annyi h lassaban melegszik a beltér amig nincs üzemi hőfokon a kocsi. persze azis számit mikori autorol beszélünk de én semmi pénzért le nem venném inditás után a fűtést tudom h lassaban melegszik de nemérdekel ezzel nem rontok el semmit.meg persze megy az ülésfűtés a rádio a hátsoabalak meg tükörfűtés meg minden.és mégse fogyaszt többet a kocsi vagyis hát persze téli üzem miatt valamivel többet fogyaszt a téli hidegben de az nem a fűtés miatt van
2011. nov. 24. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!