Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mindenkinek ilyen nehezen...

Mindenkinek ilyen nehezen ment? :S (első vezetés)

Figyelt kérdés

2 hét múlva készülök autósiskolába,ezért gondoltam,jó lenne előtte kicsit szokni az autóhoz,gyakorolni vele egy kicsit.

El is vitt a párom tegnap egy régi repülőtérre,ahol rengeteg hely volt.

Éltemben először ültem tegnap volán mögé. Kicsit féltem,de gondoltam ott van a párom mellettem (5 éve van jogsija),nem lehet baj.

Begyújtottam a kocsit (peugeot 307),elmagyarázta a párom,hogy kell elindulni,nagy nehezen elindultam,és onnantól kezdődött a félelmem,pedig csak 1-essel mentem 10-15-t.

Gurulgattam,nagy nehezen meg is fordulgattam,és egyszer csak a párom" már egész jól megy,nem váltunk kettesbe?" --- meg is akartam próbálni,de egyszerűen leblokkoltam. Amikor "lépj egy kicsit a gázra" történet jött,nagyon megijedtem,és végül nem lett semmi a 2-esből.

Elindulás,10-15-el gurulás szépen megy,nagy nehezen meg is tudok fordulni,de egyszerűen nem merek kettesbe váltani... OLYAN FÉLELEM VOLT BENNEM.... , AKKOR MEG IS KÉRDŐJELEZETT BENNEM AZ,HOGY --- "ÚRISTEN,TÉNYLEG MENJEK ÉN ÍGY AUTÓSISKOLÁBA? ,KELL EZ NEKEM?"... (így,hogy ennyire félek a sebességtől,pedig csak 20-30-ról lenne szó.


Mit gondoltok erről?

Normális,hogy első vezetésnél,ennyire félek attól,hogy kettesbe váltsak,a sebességtől?


18L


2011. ápr. 24. 14:17
1 2 3 4
 1/34 anonim válasza:
100%

15F:

én egy kis településen lakok, van egy autónk, amivel szoktam vezetni, először nagyon féltem, de ha sokat gyakorolsz menni fog, csak gondolj bele: mindenki így kezdte

2011. ápr. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:

Pedig én annyira vártam,hogy már járhassak,hogy autót vezethessek,ez az egyik vágyam,de most,hogy így szerencsétlenkedek elment tőle egy kicsit a kedvem.


Nagyon furcsa érzés volt ,mikor megindult alattam az autó,de nagyon jó volt 10-el menni,de mikor már gyorsítani kellett volna,féltem,olyan volt 15-el menni,mintha 50-60-al mennék :D


Köszi azért a biztatást :)

2011. ápr. 24. 14:24
 3/34 anonim ***** válasza:
89%

Én nem féltem.

Elsőre sikerült minden és nem kellett plusz órát se vennem.

2011. ápr. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj a sebesség miatt. A négy kerék miatt eldőlni úgy sem fog a kocsi, ha pedig valami nem tetszene, akkor kikerülheted vagy megállhatsz a fék segítségével. :)

Senki sem úgy születik hogy tudja, szóval inkább menjetek ki arra az aszfaltcsíkra megint.

Nem kell mindenféle manővert csinálnod, pl. tolatgatni, azt majd az autósiskolában megtanítják. Csak előny hogyha el tudsz indulni, tudod kezelni a váltót, kuplungot és a féket.

2011. ápr. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 Stan Mars válasza:
46%
Ezt én soha nem értettem, miért nem mernek felfele váltani az emberek.. 1esbe van a legnagyobb nyomaték!!!! Akkor húz a legjobban a kocsi, 2esbe már szerényebb, akkor meg mitől kell félni...
2011. ápr. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
63%
Mikor engem elvitt apa előszőr vezetni 17 éves voltam, akkor már egyből ment is még 5 be is váltani, és már akkor olyan 85-90 el mentünk!! szóval ez attól is függ hogy ki milyen, nem lehet mindenki egyforma! de ha tényleg ennyire parázol már akkor is ha csak 10-15 gurulsz, akkor addig ne is menj autósuliba míg ezen nem tudsz váltóztatni, mert az oktatod nem biztos hogy olyan megértő lesz mint a párod 19F
2011. ápr. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%

Normális :) Vedd lazán a dolgot. Egy elhagyatott reptéren gondolj bele, mi baj történhet, ha még a párod is melletted van. Nem lesz semmi baj, ha 2-tesbe teszed, az autó nem fog gyorsulni, ha nem adsz rá gázt. Ha meg valami baj lenne (ami nagyon valószínűtlen), vagy bepánikolnád, gondolj bele, mennyi módon megállíthatná a barátod a kocsit. Elfordítsa a kulcsot, és már álltok is, ha benne a sebesség. Vagy finoman felhúzza a kéziféket, és megálltok. A kocsi lefullad (ami nem probléma). Vagy kiveszi a sebességet (ehhez nem szükséges feltétlenül kuplungolni. Finoman kimegy az kuplung nélkül, és nem tesz rosszat a kocsinak), és szépen lelassultok, és leálltok. Ha gyorsabban, de finoman akar leállítani, kiveszi a sebességet, és óvatosan felhúzza a kéziféket (úgy, hogy ne blokkolja a kerekeket. Ha blokkolja, akkor se történik semmi.). Az lehet a legnagyobb probléma, hogy kifogy a benzin :) Sok magabiztosságot, bátorságot (és kellemes húsvéti ünnepeket :D) kívánok.

Menni fog az, csak gyakorolj, és nem kell izgulni :)

Majd nyilatkozz, hogy ment.

Üdv!

2011. ápr. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%
Én nem féltem az első vezetéstől, én csak 17 éves voltam és én autósiskolában vezettem elsőnek. Mikor meglett a jogsim az itthoni kocsikat (pl. VW touran) kicsit féltem vezettni, de csak mert féltettem a kocsit, mentem vele pár kört a környéken és már bele is jöttem, mehettem egyedül is. 18/L
2011. ápr. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális és ezért vannak az autós iskolák h megtanítsák az embert vezetni, illetve h szerezz egy minimális rutint/tapasztalatot. Én egyszer a telekre kifele menet vezethettem egy kicsit, akkor lehettem kb 13-14éves, és mondta apám h váltsak kettesbe, de én csak azért sem, mert féltem felváltani, és egyesbe el mentem vagy 50métert és akkor mondta h inkább adjam visza a volánt, persze szó nélkül vissza is ültem a helyemre, mert kicsit féltem ettől a váltós dologtól. Azóta meg eltelt pár év, most vagyok 17éves és van kocsira 2-3hónapja jogosítványom. Így utólag egyáltalán nem bonyolult már, de akkor annyi idősen igen csak az volt :)


Ne add fel.

Sok sikert.

2011. ápr. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

K G !


Nem azért félek,mert eldőlhetünk,hanem attól,hogy ha gyorsabban megyek,mint a megszokott 10-15 akkor nem tudok majd megállni,ez a legnagyobb félelmem,hogy valami kárt okozok a kocsijában (pedig tudom,hogy lehetetlen,mert nincs senki és semmi körülöttünk,de akkor is félek tőle).


Mindenképp megyünk még,most is már alig várom,itthon is dicsekedtem vele,hogy vezettem,de tegnap meg nagyon féltem,akkor abban a pillanatban...

2011. ápr. 24. 14:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!