Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A rendőr nem volt szabályos...

A rendőr nem volt szabályos olyankor mit tehetek?

Figyelt kérdés
Ma jöttem haza 4 sávos úton kereszteződésben mire odaértem zöld lett. A külső sávban próbálkozott gyorsulni egy pótos teherautó. Én azt a teherautót megelőztem a másik sávban, de a kereszteződés után! A kereszteződés elött van egy előzni tilos tábla, de én azt úgy tanultam, hogy kereszteződés feloldja. A rendőrök ott méregettek egy kamiont az út szélén. Ja és a kereszteződésben 70-nel lehetett volna menni én 60-65-el mentem. A kamion mögül kiugrott a rendőr szabálytalanúl jelzett úgy mint egy k*rva azt hittem, hogy csak lassítsak. de aztán elkezdett mutogatni máshogy is, de semmiképp nem szabályosan. a kezét nem rakta fel a másik kezével meg mutogatott föl-le :-) Félre álltam jön oda. Kér minden papírt és belémköt, högy gyorsan mentem, előztem táblánál, nem volt villágítás. Holott mindig felkapcsolom a lámpát elinduláskor és már ott állt a rendőr amikor lekapcsoltam. Ezért adott egy 5000Ft-os csekket. Nem az zavar, hogy adott hanem az, hogy ő is szabálytalan volt.Ilyen esetben ti mit csináltatok volna?
2011. máj. 4. 16:25
1 2
 1/19 anonim válasza:
jelezd adó hatoságnál azok szeretnek ijen dolgokat vizsgálni mert lehet ,hogy zsebre ment
2011. máj. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%

Ha adott helyszíni bírságot, zöld szelvény+készpénz átutalási megbízást, akkor nem mehet zsebre kedves első hozzászóló.

Kereszteződésben, kanyarban, záróvonalon nem előzhetsz. Ez benne van a KRESZ-ben, ezenkívül a fényszóró használatának elmulasztásáért is ugyanúgy büntethet. A helyszíni bírságon rajta van, hogy mi alapján büntetett meg. Szerintem SzR. 54.& szerint büntetett meg. 3000-20000Ft között határozhatja meg az összeget, vagy fel is jelenthetett volna, ha úgy gondolja ami 30000Ft-ról indul. Szerintem ne nagyon pattogj, mert rendes volt veled az összeg értékét tekintve. Az előzés szabálytalansága miatt 1 büntetőpont is jár a vezetői engedélyedhez.


A rendőr megkülönböztető jelzést használva (fény vagy hang) elkövethet szabálysértéseket. Ez pedig a HSZT-ben, a szolgálati szabályzatban van benne. Innentől kezdve nem értem a felháborodásod...

A helyszíni bírság aláírásával elismerted a szabálysértést, ezek után jogorvoslatnak helye nincs, ha a zöld lapot megfordítod, akkor el is olvashatod. Panaszolni nincs értelme ebben az esetben semmit, ha nem akarod, hogy magasabb összeget kapj, és csúnyán kinevessenek.

2011. máj. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
60%

17:18

kb minden szavát megkérdöjelezted amit a kérdezö mondott arra utalva hogy biztos a rendörbek van igaza mivel hogy ö rendör.nem tudom hogy te mivagy hogy rendör vagy sem de ez a probléma hogy az átlag ember szava nem számít e miatt jött létre a zsanett ügy meg a gumilövedék lövödözés, ártatlan emberek agyonverése stb.

hogy mit lehet tenni?! semmit.

2011. máj. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
0%

A gyakorikérdések szabályzatában benne van, hogy a kérdésre válaszolj, és ne a válaszokra reagálj. Amit írtam az nem megkérdőjelezés, hanem segítség, tudás alapján.

Felesleges kérdezgetned a munkámmal kapcsolatban, illetve felhozni a Zsanett ügyet, mert semmi köze sincs a szabálysértésekhez, és a rendőri szabályzathoz. Inkább a helyesírásra ügyelnék egy picit jobban a helyedben, illetve nem kívánok vitatkozni sem.

2011. máj. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
oké-oké igazad van...
2011. máj. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
először is a rendőrök nagyon sok hibát követnek el túl sokat viszont az elötem lévő ember komentjével egyet értek az a bünti nagyobb is lehetett volna másodszor nagyon durva hogy enyire vágod a szabályokat
2011. máj. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:

egy kis kiegészítés vele értek egyet

A válasz írója 70%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:18le

2011. máj. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
60%
Figyu már, a kereszteződés a 70-es táblát nem oldja véletlenül? :) lámpával nemtudok mit kezdeni, te tudod hogy mi az igazság, előzéssel kapcsolatba ha a védett úton vagy többsávos úton akkor lehet előzni, mivel a sávodat nem hagyod el.
2011. máj. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Pár hónapja hallgattam a class fm-et és egy betelefonáló elmesélte a történetét. ami így szólt: autójával közlekedett és headsettel telefonált. nem volt jó az értinkezés így a kezét a füléhez tette hogy tudjon beszélni. arra lett figyelmes, hogy követi egy rendőrautó. lehúzodott majd a kiszálló rendörök megkérdzték hogy tudja mért állítottuk meg. az ember azt mondta hogy nem. erre monták hogy mert menet közben telefonált. az illetö ellmondta az ö álláspontját de semmit sem ért megkapta a 20ezres büntetést. jah és a beszélgetés közben az is ellhangozott a renőr szájából hogy ez itt az én városom! Nem nyugodott bele így fellebbezett. És válaszul kapott még ennyi büntetést azzal magyarázva hogy mikor lehuzodott nem rakta ki az irányjezőt!! természtesen ö tudja hogy kirakta de semmit sem ér az ö szava. szóval ennyit a "piramis csúcsárol" szánalmas...

szóval vagy kifizetel ennyit vagy tovább mész és mégegyszer ennyit.

2011. máj. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Én mondjuk ugyanezeket a dolgokat tisztelettudóan megérdeklődtem volna tőle, hogy ugyan már mégis miért büntet meg, amikor semmi szabálytalant nem csináltam. Van jogod megtudni, hogy miért is büntet meg.



Magánvélemény: a sünök inkább a rohadt mocskos cigókat kapják el ahelyett, hogy az átlag embereket cseszegetik. Lsd. tegnapi taxis verés. Igen, tudom, vannak külön közlekedésiek meg bűnügyesek, csakhogy én erre ugyanúgy szarok magasból mint ahogy őket sem érdekli, hogy termelem ki azt az adót amiből élnek, és utána meg még az átlag embert cseszegetik... Na mindegy. Az ilyeneken fel tudom húzni magam.

2011. máj. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!