Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szabályos-e az autók első két...

Szabályos-e az autók első két ajtajának üvegére, vagy az első szélvédőre sötétítőfóliát ragasztani? Ha nem, megbüntethet-e ezért a rendőr, és leveheti a rendszámot is?

Figyelt kérdés
2010. febr. 6. 13:13
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Lehet az első két ajtót is fóliázni, de csak bizonyos %-ba, szinte olyan fóliával, amit észre se venni.

Az első szélvédőt is lehet, de csak addig amíg a napellenző érne lehajtva.

Ezeken kívűl a többit lehet, még a hátsót is akármilyennel..

2010. febr. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Az első ablakokat olyan kis mértékben lehet csak sötétíteni, hogy azt a bizonyos %-ot kielégíti a gyári hővédő fólia, így ha arra még te teszel sötétítést az már nem szabályos, a szélvédőt valóban csak a egy keskeny csíkban lehet lefóliázni fölül.
2010. febr. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Itt van pár info


"A felszerelt fóliáról a gépjármű tulajdonosnak műbizonylatot állítunk ki,amely egyrészt tanúsítja a Közlekedésbiztonsági Főfelügyelet előírásainak való megfelelőséget"


"Magyarországon a gazdasági és közlekedési minisztérium 84/2005. (X.11) GKM rendeletének 3. §-a szerint személygépkocsik esetén, nem csak a hátsó oldalsó ablakok, de a hátsó szélvédő is bármely sötétségű fóliával jogszerűen telepithető, amennyiben a fólia magyarországi minősítéssel ("H" engedély) rendelkezik, valamint a gépjármű két oldalsó tükörrel van ellátva."

2010. febr. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
Akár melyik üveget belehet sötétíteni csak törvényben van rögzítve, hogy hány %-nak kell lennie a fényáteresztő képességének. Házilag nem is lehet csinálni, mert műbizonylat és tanúsítvány kell róla, hogy szabályos az ami fent van! Úgyhogy, ha ilyet akarsz csináltatni akkor csakis szakműhelyben érdemes! Különben megb@sz a rendőrbácsi 8)
2010. febr. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
megelőztek a válasszal 8(
2010. febr. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

az igazság ez nekem is így van ez a szabályos!:Hivatalosan elhelyezhető szgk.esetén a vezető mögötti oldalsó üvegfelületeken,tgk. és egyéb gépjármü estén a gépjármüvezető mögötti összes üvegfelületen.


tehát szgk.-in csak az mögötted lévő oldalsokat.se elöl se hátul.


errül nekem van bizonylatom rendszámmal és alvázszámmal és a müszakin is át megy, különben ha rendör nem is de a műszaki vizsgán úgy is kell szedni,én is így jártam.

2010. febr. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%

Személyautónál is le lehet fóliáztatni a hátsó szélvédőt teljesen feketére is.

A "B" oszloptól hátra felé minden ablak lehet akár korom fekete is, arról adnak is műbizonylatot.

2010. febr. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Hali.

A 2 hátsó ajtón akár beis festheted az ablakot, semmi köze hozzá a rendőrnek.

A 2 elő ajtónak az a lényega, h bizonylat kell róla.

Azon rajta van, a fényáteresztő képesség. Az a lényege. És akkor a rendőrnek semmi köze hozzá, így van ez a hátsóval is. Elöl a napellenzőig lehet, de ott mind1 a fényáteresztő képesség. Én ebből vizsgáztam szal ez tuti.

2010. febr. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
találjuk ki ! van akinek az első is sötétítve van persze enyhébben mint a többi... és nem szólnak érte... embere válogatja :D nevetséges
2010. febr. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!