Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vezetés külföldön 18 v alatt...

Vezetés külföldön 18 v alatt lehetséges?

Figyelt kérdés
Édesapám német állampolgár így én félig német állampolgár vagyok nemrég szereztem meg a jogosítványt és nyáron szeretnénk autót vásárolni. Mivel kint jóval olcsóbbak és jóval szebb állapotban vannak kocsik íggy gondolkozunk azon hogy kint vásároljunk. Nyáron egyébként is mennék Németbe de ha találnánk kocsit akkor azzal jönnék vissza M.o.-ra nos Édesapám felhívta az ottani közlekedési hatóságot és ott azt mondták neki h természetesen vezethetek ott ha megvan a magyar jogsim. Mivel az Európai Unión belül mindig azok a feltételek érvényesülnek mint abban az országban ahol megcsináltam a jogsit M.o.-n pedig azt mondták amikor csináltam a jogsit h 18 alatt nem vezethetek máshol. Most melyik az igaz? Előre is köszi a válaszokat 17/F
2011. máj. 22. 14:49
 1/9 anonim ***** válasza:

Németországban 17 éves kortól lehet jogositványt szerezni, de 18 alatt csak egy - jogositvánnyal rendelkezö - felnött társaságában szabad vezetnie.

Valószinü, hogy rád is ez lenne ott érvényben - ezért a két különbözö információ.

2011. máj. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
18 év alatt nem vezethetsz külföldön, ha már vagy 18 akkor akár európát is bejárhatod.
2011. máj. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én ugyanebben a helyzetben vagyok, csak én kint németben tettem el a jogsit. Nem vezethetsz kint, míg 18 nem vagy.


Egyébként lehet, hogy olcsóbb, viszont minden autó többet futott mint a magyar autók, és a biztositás+adó sokkal több mint itthon. Hazahozni nem érdemes, mert regisztrációs adó, tehát már nem is térül meg :)

2011. máj. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A regisztrációs adóval is még megéri behozni egy 2005-ös A3-as Audit mivel a német áfát vissza lehet igényelni itthon. A regisztrációs adó meg ugyolvastam a vám honlapján hogy 150 ezer forint lenne.
2011. máj. 22. 16:50
 5/9 anonim ***** válasza:
Jah, bocsika, én azt hittem kb Astra F szintű autóról van szó :D
2011. máj. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
meg ha az apja kint éál megveheti az ő nevére is és akkor nemkell se regadó se vám smemi járkálsz német rendszmmal és kész
2011. máj. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
attól még drágább az adó+biztosítás(főleg, mivel kezdő vezető) mint itt m.o-n
2011. máj. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én nemegyszer voltam németbe külföldön kocsival, sose volt semmi:) igaz nem állítottak meg.
2011. máj. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
de ha az apja nevén van akkor a biztositás is rá lesz kötve és gondolom ő nem kezdő vezetőés még iygos jobban megérnné mintha magyarositaná
2011. máj. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!