Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A madárpiszok, vagy az egész...

Géza11 kérdése:

A madárpiszok, vagy az egész napos napsütés árt jobban az autó fényezésének?

Figyelt kérdés

Két lehetőségem van. Az egyik, hogy olyan helyre állok, ahol nincs fa, de így reggel 9-től este 6-ig tűzi a nap folyamatosan.

A másik lehetőség, hogy fák alatt állok. Így kb 2 órát éri a nap, viszont tele lesz madárürülékkel.

Melyik a kevésbé káros?


2011. júl. 18. 13:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Inkább rakd ki a napra, vagy vadászd le a csurikat.

Hosszú évek alatt mattulhat a fényezés, de a napsütéstől legalább egyenletesen, nem foltokban, mint a madárürüléktől.

2011. júl. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mindkettő ártalmas de a madárpiszok annál inkább. Mivel kis mennyiségben savat tartalmaz.


Inkább a nap.

2011. júl. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Vagyis úgy értem, hogy inkább a napon parkolj.
2011. júl. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A madárpiszok savasságáról én is tudtam, csak úgy voltam vele, hogy lehet jobb a savas madárürülék 1-1 ponton, minthogy az egész autót főzze a nap, de ezek szerint károsabb a madár.
2011. júl. 18. 14:39
 5/7 anonim ***** válasza:
Én a fa alatt ponyvagarázst támogatom :)
2011. júl. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a madárürülékkel jobban jár az autód. De fa alá állni főleg nem emiatt hátrány, hanem sajnos ha jön egy nagyobb vihar akkor kisebb-nagyobb gallyak, ágak fognak a kocsidon landolni. Ez jobban árt még a napfénynél is.


Igy összességében már jobban jársz a napfénnyel. (ha a madár le akarja szarni igy is le fogja)

Az enyémet meg a nyestek és macskák mászkálják örökké össze a sáros mancsaikkal nem győzöm mosni az autót miattuk! Az első lökösön felmásznak végig a szélvédőn és a tetőn a hátsó ablaktörlőn és a rendszámtáblán meg le. Legjobb lenne tényleg a ponyva..

2011. júl. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szintén zenész.


Ha lehet inkább a nap, mint a fa. A fa nem csak a madárürülék és az ágak miatt rossz. Ahogy fújja a szél a fát, a fáról a por, a fa virágának virágpora, minden ilyen hülyeség ráesik a kocsira. 1-2 nap után olyan szinten koszos lesz, mintha sose mostad volna le. Bizonyos fáknak olyan virága van, meg olyan termése, ami sűrűn hullik. Ha ezzel tele lesz az autó, akkor jóformán addig el sem tudsz indulni, amíg le nem takarítod, mert az ablakon semmit sem látsz (nyír nyár meg egyéb ilyen alapból is utálatos fákról már nem is beszélek...).


Annál pedig nincsen jobb, amikor a madár pont a szélvédő közepét ott csinálja le, ahol kinéznél, vagy éppen a kilincset ott, ahova a kulcsot dugnád be, vagy ahogy megfognád (és ha nem figyelsz oda, simán bele is tenyerelsz...)


A nap valóban szívja a fényezést, de elvileg ez csak évek után lesz látható, illetve mivel a nap körbe jár, egyenletesen fogja kiszívni. Indulás előtt nem kell félórát suvickolnod...


Én a napot választanám...


Ja és azt még ki is hagytam hogyha fa alatt állsz, esik az eső, az eső ráveri a fáról a dzsuvát, majd rászárad, akkor aztán van mit takarítani....


Azon a fán ahol egy madár van, több is van (szintén tapasztalat) tehát nem kizárt hogy estére több "pecséted" is lesz az autón...

2011. júl. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!