Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson KR51/1-es schwalbe...

Simson KR51/1-es schwalbe első lánckereke hány fogas?

Figyelt kérdés
Akarok rá nagyobbat csak nem tudom hogy a gyári 50es blokk melyiket bírja el...
2011. júl. 24. 22:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem gyárilag elöl 15, hátul 34.

Anno én is próbáltam a gyári 51-es blokkra nagyobbacska lánckereket tenni, gyakorlatilag lassabban gyorsult, a végsebessége pedig nem nőtt, mert a motor nem tudott felpörögni terhelés alatt olyan fordulatszámra mint korábban. Szerintem amíg nem nyúlsz a blokkhoz hagyd a gyárit.

2011. júl. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
15? Tudtommal az a legnagyobb... Nem akarok egyelőre a blokkhoz nyúlni, csak egy kicsit növelni a végsebességen, gyorsulni sem akarok vele, csak ha elindulok egy hosszabb utra, akk ne 50el kelljen végigcaplatnom... hanem haladjak is...
2011. júl. 25. 11:31
 3/4 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a motor teljesítménye nem képes egy bizonyos szint után a megváltoztatott áttétellel megküzdve tovább tartani a tempót. Kell vinnie a motor tömegét, a tiédet, van gördülési- és közegellenállás stb... Én viszonyalg elhanyagolt blokkon próbálgattam, egy tipp-topp állapotú lehet elbírná a nagyobbat, de csodára ne számíts.

Igazából nem kerülnek szinte semmibe ezek a lánckerekek, szóval nyugodtan próbáld ki. De ha fel tudsz rakni rá egy rezót, az sokkal többet használ - mármint érezhetőbb lesz - szvsz.

2011. júl. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
nekem 14 fogas van elől hátul 34 és megy mint a szél. egyik ismerősömnek 17fogas van elől,megyen is mint a disznó...igaz 60-as hengerrel,meg jól van beállítva minden.
2011. júl. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!