Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan számolom hogy melyik...

Hogyan számolom hogy melyik autó erősebb? így kell?

Figyelt kérdés

valaki nagy Matekos kicsit tudna segíteni?


Kicsit elakadtam a számolásban!

Ki akarom számolni hogy melyik kocsi az erősebb(mivel ugye az egyik kocsi hiába 150Ló ha nagyobb a tömege is....)


úgy akartam kiszámolni hogy: saját tömeg (osztva) lóerővel (gondoltam így megkapom hogy 1kg-ra hány paci jut...) De akárhogy számoltam a nagyobb lovas autónal (majdnem ugyanakkora a súlya mint a kisebb lovasé) kisebb összeg jött ki!

Pl: 1205Kg/113Le= 10,663... ; 1295Kg/192Le= 6,744...


hogyan kell ezt számolni??


2011. júl. 26. 20:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

valahogy igy kell ezt szamolni es igy ki jon hogy a te pl. az 1. 10,662 kg jut egy Le-re es igy gyengebb mint a masik mert ott csak 6,744 kg jut egy Le-re



remelem nem mondtam nagy hulyeseget

2011. júl. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A nagyobb teljesítményű kocsinak a kilogramm/LE viszonya több mint 50%-al jobb! ~6,7kg jut 1 LE-re, míg a másiknál 10,6kg/LE. nyilvánvaló, hogy az első azaz a kisebb kg/LE viszonyú gép fog jobban gyorsulni, illetve bizonyos körülmények között akár még kevesebbet is fogyasztani.
2011. júl. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Jól mondja az első. Minél kisebb tömeg jut 1LE-re annál erősebb az autó.
2011. júl. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!