Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Immobiliser? Foglalózva?...

Immobiliser? Foglalózva? (2kérdés bővebben lent)

Figyelt kérdés

Első kérdés: mi az az Immobiliser? mire jó ez?


második kérdésem: Ha egy autó foglalózva van akkor az ellen már semmit sem tehetek?? (kinéztem egy szép autót jövőhéten mennék érte,de most láttam hogy már foglalózták... ilyenkor mit tehetnék hogy mégis az én tulajdonom lenne?)


és persze csak kérdésként tenném fel: ha egy autókereskedésből veszek használtautót azt nem lehet megvenni üzembetartóival?


2011. júl. 27. 20:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Immobiliser=indításgátló.
2011. júl. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az immobiliser indításgátlót jelent magyarul. Ehhez tartoznak az ún. "chipes kulcsok": a kulcs tövében egy mikrochip van, ezt olvassa le a gyújtáskapcsoló és csak az eredeti kulccsal indul az autó, nem lehet a filmekből ismert vezetékszikráztatással vagy lopott kulcsmintából másolt kulccsal indítani. Ez a leggyakoribb megoldás, de vannak mások is: létezett kódszámos immo, volt olyan, ahol titkos kapcsolót kellett működtetni - a lényege mindegyiknek ugyanaz volt: azt gátolta meg, hogy az autót illetéktelen személyek be tudják indítani. A jobb fajták távleállítással is rendelkeztek, vagyis ha valakit a pirosnál kirángattak az autóból, meg tudta azt állítani a tolvaj alatt.

A foglalózott autóval nem sokat tudsz tenni. Ha a vevő komolyan gondolta és kifizeti, akkor csak sok szerencsét tudsz kívánni. Ahhoz, hogy a tiéd legyen, az kell, hogy meggondolja magát (erről mondjuk meg tudod győzni) vagy ne teljesítse a foglalózáskor megszabott kötelességét. Ugyanis ki szokták kötni, mennyi időn belül kell kifizetni a teljes vételárat, ha erről lecsúszik, akkor érvénytelen a foglalás. A kereskedő aligha fogja neked eladni a foglalózott autót, mert azzal ő is sokat bukik (a pontos jogi szabályozást nem tudom fejből, mert már rég tanultam).

Autókereskedésből jellemzően nem lehet üzembentartóival autót venni. A kereskedők a tulajdonosoktól úgy veszik át az autót, hogy a tulajdonjogot is átruházzák, vagyis már nem az eladóé az autó. Utána a pontos jogi herce-hurcát nem tudom, de kivonatják a forgalomból, hogy ne kelljen rá fizetni és az új tulajdonos nevére helyezik vissza. Ebbe pedig sehol sem fér bele az üzembentartói. A kereskedő nem lesz olyan jószívű, hogy a saját nevére helyezze forgalomba az autót, amihez aztán üzembentartóit köttök, az eladó pedig már "lemondott" az autóról, mire a kereskedésbe kerül. Vagyis ahhoz, hogy ezt meg tudd oldani, még az előtt kell megegyezni az eladóval, hogy beadná a kereskedésbe - de akkor meg minek a kereskedés?

2011. júl. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a felvilágosítást!


elég pontos és jól érthető válaszokból most már tudom ezeket a dolgokat is!


Amúgy hogy ha egy kocsi a kereskedésbe Bizományilag került be?(mármint hogy az autókereskedés nem vette át a tulajtól hanem a kereskedés csak beállította az udvarába és csak akkor fizetik ki a vevő részét ha a kocsit eladták már) akkor is így működik ez? akkor sincs már az eredeti tulaj nevén??

2011. júl. 27. 21:12
 4/4 anonim ***** válasza:

De az eredeti tulaj nevén van.

Ez tudomásom szerint úgy működik hogy mondjuk 600.000et ígér a kereskedő a tulajnak ha eladja a kocsiját, a kereskedő meg mondjuk 750.000értt árulja. A kereskedő nem adja ki a tulaj adatait, nem is tudod kideríteni még rendszám alapján se, csak ha van rendőr ismerősöd.

2011. júl. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!