Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Meddig melegítitek a motort...

Meddig melegítitek a motort elindulás előtt?

Figyelt kérdés

Én legalább a 70fokot megvárom és utána sem kezdem el eszetlenül tépni.


Elég vagy még ez is kevés?


2011. aug. 5. 10:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen felesleges melegíteni sokáig. Én max pár másodpercet várok indulás előtt, hogy a kenés meginduljon rendesen mindenhol.
2011. aug. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Télen érdemes pár percet (5) várni.


Melegebb időkben pár másodperc, de ha "félős" vagy akkor várj egy percet és mehetsz. :)

2011. aug. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A legjobb, ha terhelés alatt melegszik fel (tehát beindítod, és mehetsz, csak nem szabad kínozni az első 1-2 km-n).Egyébként amíg kijársz az udvarról, meg kiszálsz bezárni a kaput, és ennyi idő alapgázon bőven elég neki.
2011. aug. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%

Benzin pocsékolás, környezetszennyezés a bemelegítés.

Télen szoktam pár percet járatni (max 2-3).Nyáron nincs értelme.

Míg nincs üzemi hőfokon nem kell padló gázon menni.

A mai autók nem abból az anyagból készülnek, mint mondjuk egy lada, amit 40e km-enként felújítottunk.

2011. aug. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hidegindítás után nem érdemes sokáig járatni indulás előtt, mivel alapjáraton terheletlenül nagyon lassan melegszik a motor, és a hideg motor kopása a legnagyobb. A motornak az a legjobb, h indítás után egyből indulsz, kis gázzal és hamarabb váltva gyorsulsz, nem padlógázzal és magas fordulaton pörgetve közlekedsz, míg el nem éri az üzemi hőmérsékletet.
2011. aug. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Hasznos volt!
2011. aug. 5. 17:19
 7/9 anonim ***** válasza:

16:25-ös mindent leirt amit tudni kell


Én csak annyit tennék hozzá, hogy ha TDI-s motorja van az autódnak azt néha ki kell jól huzatni, hogy ne rakodjon le túl sok korom, de természetesen csak azután mikor a viz óra eléri a 90 fokot

2011. aug. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Régi autóm van és ritkán is indítom be, ezért nálam egy kicsit másképp néz ez ki:

Beindítom a motort (benyomott kuplunggal). Ha nem áll le, akkor felengedem a kuplungot, majd várok egy kicsit, hogy az alapjárat beáll-e rendesre. Ha beáll, még várok egy kicsit, hogy magához térjen a motor.


Ha olyan helyen vagyok ahol a főúttal párhuzamosan vannak kisebb forgalmú jobbkezes utcák, és a jobbkezesről könnyen át tudok térni a főútra, akkor először a jobbkezeseken haladok: itt lehet lassabban is gurulgatni, senkit nem tartok fel (hidegen nagyon nem megy az autó, nincs nyomatéka). Amikor már úgy érzem hogy tudnék haladni a forgalom ritmusával, és a motor is magához tért a kezdeti megrázkódtatásból :) akkor tűz ki a főútra. Ott meg már nagyon gyorsan bemelegszik.

2011. aug. 6. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 DedraFan válasza:
Attól, hogy a víz eléri a 80-90 °C-ot, az olaj még nincs üzemi hőfokon. Télen kétszer annyi idő alatt melegszik fel mint a víz. Ez szerintem fontosabb, a kenés szempontjából. Sokan mondják, hogy 80 °C-os a víz, lehet hajtani. Persze.
2012. dec. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!