Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2 ütemű motort elindulás...

2 ütemű motort elindulás előtt mennyi ideig célszerű melegíteni?

Figyelt kérdés
Úgy melegíteni, hogy üresben hagyom járni kicsit a kertben.
2011. ápr. 17. 10:08
 1/7 anonim ***** válasza:
hát szerintem ez évszaktól is függ de mindenképpen elég(nek kell lennie) pár perc
2011. ápr. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tudom h hülyeség de én a biztonság kedvéért a babettámat 5-10 percig melegítem..
2011. ápr. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A melegítés fontosságáról megoszlanak a vélemények, van akik szerint fontos, hogy ne hideg motorral induljunk el, és vannak, akik szerint ártalmas, ha egy helyben járatjuk.

A motor nem csak a az égéstérben folyó robbanás szerű égés miatt melegszik, hanem a terhelés miatt is, amit üzem közben kap, ergo sokkal hamarabb felmelegszik, ha indulás után rögtön elindulsz.

Persze nem kell egyből 11 ezerig elforgatni, hanem szép óvatosan, a motor számára legmegfelelőbb fordulatszám tartományban használni addig, amíg el nem éri az üzemi hőfokot.

2011. ápr. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Motorfüggő szerintem, hogy kel-e egyáltalán vagy, hogy mennyi ideig kell. Épített robogóm van nagy karbival és minden földi jóval megáldva és ha 20 fok alatt avn a levegő hőmérséklete akkor legalább 4-5 percig kell járatnom, mert gázadásra csak dadog és fulladozik. A 4-5 perc járatás után is megyek még pár kilómétert nagyon kis gázon és csak utána kezdem el húzni;) Egy gyári motornál természetesen ilyenről szó sincs, ott sztem elég annyi amíg felhúzod a sisakod, a kesztyűd és elpakolod a holmid.
2011. ápr. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. ápr. 18. 14:29
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, de az is elég ha rögtön mész nagy gázzal és nem járatsz. Igazából magaddal b*szol ki, mert lehet akkor baja nem lesz, csak hamarabb kell a blokkot felújítani. IGazából lehet választani emberek. Számít az az 5-10 perc, hogy előbb odaérj vagy van időd melegíteni? Motor élettartalmáról beszélünk, nekem az megér ennyi időt. Lehet döteni.
2018. jan. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
dönteni* bocs
2018. jan. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!