Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ellenőrzi valaki a napi...

Ellenőrzi valaki a napi elindulás előtti ellenőrizendőket?

Figyelt kérdés

Mert ok, hogy mikor jogsit csináltam végig csináltatta velem az oktató párszor, meg megtanitatta, de komolyan, senkit, de tényleg senkit nem ismerek aki ezt végig nézi

gumik, világítás, kormány holtjáték stb

Senki sem ellenőrzi, csak beűl, és megy.


2011. aug. 26. 08:31
1 2
 1/12 anonim válasza:
én megnézem az autot,mert biztos ami biztos.
2011. aug. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ahogy vége a tanfolyamnak levizsgáztál ezt mindenki elhaggya. Sőt én most igaz nagymotorra vizsgáztam le de se rutin vizsgán se forgalmin nem kellett ellenőrizni a gépet csak öltözzünk és menjünk. De amúgy is egyik napról a másikra csak nem romlik el.
2011. aug. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Piszok jo kerdes!!!


En nem nezem meg soha. El is kepzelem, ahogy a 20 centis havat letakaritva, utana meg utana a csekklistat fogom ellenorizgetni.


Nem egy betarthato szabaly, az mar biztos.

2011. aug. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

:D

akkor felesleges ez az egész? Minek találták ki, úgyis mindenki szervizbe viszi a kocsit, ha baj van, miért halt már meg valaki úgy, hogy nem égett a bal első index, vagy nem 1,6cm volt a gumi bordázott mélysége?

2011. aug. 26. 09:24
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én személy szerint ellenőrzöm, csak nem nevezem meg konkrétan ezt a dolgot, pl. a garázsban indulás előtt benyomom a féket->látom a falon hogy világítanak-e a féklámpák és érzem a fék keménységét, hogy szokványos-e (hasonlóképpen látom a helyzetjelzőt is). A kormányt mindig megmozdítom szóval egy holtjáték növekedést azonnal észrevennék. A Peugeot-nk a gyújtás ráadásakor kijelzi az olajszintet, így ezt is megnézem (a nívópálcával is meg szoktam nézni ettől függetlenül legalább havonta). A gumikon pedig ránézésre látszik ha lapítanak, havonta egyszer tankoláskor nyomásmérővel is rámérek szükség esetén pótolom a hiányzó mennyiséget. Az első világításokat is pl ha pirosnál/kereszteződésben áll előttem egy autó tükröződésből látom, hogy világítanak-e... Tulajdonképpen ez mind az én érdekem...
2011. aug. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%
A második kérdésedre a válasz igen haltak már meg emberek úton kopott gumi miatt vagy akár nem működő irányjelző miatt is! Nem annyira vicces ez mint gondolod...
2011. aug. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
65%
És az az 1,6cm inkább 1,6mm szóval már elhasaltál. :-D
2011. aug. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én időnként szoktam a fontosabbakat de nem sűrűn.
2011. aug. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ez a garazsos azert eleg fura volt. Tehat, hogy Te kimondottan ellenorzod a dolgokat mielott elindulsz. Ketlem! Csak az indulashoz szukseges rutint csinalod vegig. Es az alapjan erzekelhetsz dolgokat. De az, hogy ekozben esetleg nem erzekeled, az nem jelenti azt, hogy tokeletesen mukodik. Azt meg plane nem, hogy szabaly szerint vegigellenorizted volna. Ugyhogy ez nem eppen az a leirt ellenorzes. Ezt mindenki megcsinalja. A feklampat talan nem, de a tobbit mindenki kepes erzekelni. A feklampat en akkor ellenorzom ha jobbra hatra allok be. A 2 feklampa meg allas kozben egyszerre ritkan szokott kiegni.


Egyaltalan mit jelent az szabaly szerint, hogy ellenorizni? En a fogyaztast szamolom mindig. Az mar mutat valamit, ha elindul felfele. Amugy ha kopog valami csinaltatom egybol. A gumikat meg megnezem amikor lecserelem osszel/tavasszal. Oszt ennyi.


Nekem mondjuk konnyu javittatni, mert a felesegem egyik occse szerelo, a masik occse kar.lakatos. Aposom meg fenyezo.

Ugy gondolom, hogy az autonk az atlagnal jobb allapotban van.

2011. aug. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Minden nap nem, de néha nem árt ellenőrizni.

Én a robogómon időnként megnézem hogy működik e az index, féklámpa, világítás.

Az autónál egyedül nem tudod megnézni hogy jó e a féklámpa.

Múltkor láttam hogy apám megy el kocsival, amikor sarkon fékezett akkor az egyik féklámpa nem világított.

Volt amikor a fényszóró izzó égett ki, úgy vettem észre hogy este nyitottam ki a kaput hogy beállok és akkor látom hogy egyik nem ég.


A gumikat a robogónál nézem hogy nem lapos e mert másfél éve megvan de pumpálni még nem kellett bele.

2011. aug. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!