Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi oka lehet hogy az autó...

Mi oka lehet hogy az autó többszöri indításra sem indul?

Figyelt kérdés
Nagyjából megpróbálom leírni. Az önindítómat megcsináltattam szerelőnél mert az volt minden probléma gyökere, viszont a pozitív kábelt úgy rakták vissza az önindítóra hogy az beleért a hűtőventilátorba így amikor bekapcsolt szépen eldarálta a kábelnak a felét. Azután nehezen indult az autó, de még is sikerült elindítanom legkésőbb második próbálkozásra. Ahogy nedves esős idő lett, azt autó 1-2x még elindult de többször már nem. Kicseréltem a komplett pozitív kábelt de így sem indul pedig azt hittem ez miatt nem ad le annyi áramot hogy beinduljon. Gyanakodtam üzemanyag szivattyúra és társaira de a kocsi bikával viszont elindul. Aksi jó, töltés jó, benzinszűrő nincs eltömődve. Gondoltam még arra hogy a gyertyák lehetnek a rosszak, esetleg benedvesedtek vagy valami. Ha valaki esetleg irányba tudna állítani hogy miket kéne megnézni az autón, akkor azt megköszönném!
2011. aug. 5. 23:54
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Én is kíváncsi vagyok de a próba még kicsit odébb lesz mert most éppen átalakítás folyik az autón. Hogy mikor lesz befejezve az még a jövő zenéje, de előbb-utóbb biztosan kész lesz. Kezdetben gondoltam arra hogy biztos nem kap benzint, de akkor bikával sem kapna.. Nemrég volt szerelőnél, bendixet cseréltek rajta szóval remélem nem kell ezt megismételni és tényleg aksi lesz a baja. A napokban sikerült egyszer elindítanom de többször sajnos nem ment.
2011. aug. 9. 16:01
 12/19 A kérdező kommentje:
Ja, amúgy VW Scirocco
2011. aug. 9. 16:02
 13/19 A kérdező kommentje:
Bikával ismételten elindult az autó, de saját aksival nem, kiderül hogy cellazárlatos. Vettem egy másikat, ugyanúgy nem indul az autó.. Összerakom betolom és megy szerelőhöz.
2011. aug. 26. 21:56
 14/19 anonim ***** válasza:
Vazz, ez sz.opás a javából.
2011. aug. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Ma kivettük a gyertyákat és letesteltük miközben indítóztam. Elég kis szikrát adott, de azt a kicsit is akkor mikor abbahagytam az indítózást. Szerelőhöz csak akkor tudom vinni mikor kész lesz a kipufogórendszer, mert így leömlővel durrog csattog, akkor meg az lesz a bajom hogy feljelentenek...
2011. aug. 27. 18:44
 16/19 A kérdező kommentje:
Még csak most kezdtem neki az autó javításának, kiderült hogy az önindítóval volt a baj, az elég korrodált volt és nem vitt át akkora áramot amekkorát kellett volna, továbbá a perselynek csak a fele volt meg és indítózásnál megszorult. A kis szikra kiváltó oka az volt hogy szarul volt összerakva a gyújtás.
2011. okt. 2. 12:15
 17/19 anonim ***** válasza:

Legalább megoldódott, de ez akkor sem magyarázza, hogy bikával miért indult.

Szerintem ott az akku is ludas lesz.

2011. okt. 5. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Az aksit már az önindító javítás előtt kicseréltem de akkor sem indult, most viszont kipróbáltam a régi aksival és azzal is elindult szóval más gond nem volt csak a persely. Gondolom a bika és az aksi együtt akkora áramot adott le hogy beindult valahogy. Én sem értem teljesen de a lényeg hogy már nincs veled gond.
2011. okt. 9. 19:59
 19/19 anonim ***** válasza:
Akkor használd és sok balesetmentes kilométert kívánok...
2011. okt. 10. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!