Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vélemények az alábbi autóról?

Vélemények az alábbi autóról?

Figyelt kérdés

[link]


Érdemes megvenni?


2011. aug. 14. 23:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
51%
Én nem venném meg, mert használt. Nálam ez alap. Ha viszont ez téged nem zavar, és ezen a pénzen felül az autó fenntartására is lesz bőven majd, akkor vedd meg, mert nem rossz autó amúgy. De újra elmondom, amit sokan nem szoktak figyelembe venni: Egy autót nem elég megvenni, fenn is kell tudni tartani, bármi is történjen vele. Nevetséges amikor valaki megvesz egy komoly autót mert éppen megteheti majd egy komolyabb alkatrész cserénél már meg is áll a tudomány.
2011. aug. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, természetesen tisztában vagyok a fenntartási költségekkel, én meg az újakat nem preferálom az óriási árveszteség miatt.
2011. aug. 14. 23:21
 3/18 anonim ***** válasza:
51%
Ez is szempont, bár azt gondolom te is tudod hogy az árvesztés csak annak gond akinek oda kell figyelni a pénzre. Nekem most 2 éves a Phaetonom, 6 literes, 420 lovas, újonnan vettem, egy év és csere, mert 3 évnél tovább nem tartok meg egy autót. De ez persze téged ne izgasson, ha tetszik, és kipróbálva, átnézetve is kifogástalan, akkor vedd meg, az Audik remek autók.
2011. aug. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Természetesen oda kell figyelnem valamilyen szinten, ha lenne véges akkor nem A6-os Audit vennék :)
2011. aug. 14. 23:33
 5/18 anonim ***** válasza:
51%
Nehogy félre érts, eszemben sem volt nagyképűnek látszani, csak leírtam a véleményemet. És mint mondtam, ha tetszik a gép, nem csinálsz vele rossz vásárt, megbízható jószágok ezek. Mint minden német autó, persze a japánokat is ide sorolva. Egy barátom X5 -
2011. aug. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Jó vételnek tűnik, bár km óra állást nem írtak.

A motor szerintem kicsi bele, és nem is igazán való bele 4 hengeres, de normálisan használva elég lesz. Meg nem is nekem lesz :)

Tetszik, hogy nem bőrüléses. Utálom, amikor nyáron alig lehet beleülni a bőrülés miatt, mert leégeti a hátadról a szőrt :D

2011. aug. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
51%
Folytatva a megszakadt gondolatomat: Egy barátom X5 - ében elszakadt a vezérlőműlánc, már éppen kifutott a garanciából, több mint fél milla volt a javítása. Sajnos ilyenekre is gondolni kell. Az ilyen autóknál minden többe kerül, az én gépemre csak a fedélzeti komputer egy milliónál is több, ha ki kell cserélni. Ezeknél az autóknál gondolni kell ilyesmire is, még ha kicsi is az esély rá.
2011. aug. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

kolopele


Azt az apró tényt most figyelmen kívül hagyva, hogy mennyire unalmas a nagyzolásod minden gyik rovatban felhívnám a figyelmedet az okfejtésed hibájára:


A fókszvágened jelenleg 34 000 000 Ft körül van újonnan ha jól sejtem.

3 évesen az autó maximum 12.000.000 forintot fog érni. (lévén 7-8 éves 6 literes PHAETON-okat már 4 millió körül lehet venni..) Tehát egy jó 20 milliót buksz rajta majd, mikor eladod 3 évesen. Pláne, hogy az ilyen faroknagyobbító autókat újonnan veszik meg, akik faroknagyobbításra vágynak, nem használtan.


Tehát te a szervízköltségen soha a büdös életbe nem fogod behozni azt a költséget, amennyit egy új autó veszít az árából.


Ha vettél volna 3-4 évesen egy ugyan ilyen autót, járnál azzal 3-4 évet ugyan úgy ca. 0 forint szervízköltséget számolhatnál, de tegyük fel főalkatrészek bekrepálnak. Max 1-2 milliót tudsz rákölteni. Ha nagyon akarsz se tudsz többet, hacsak nem lesz totálkáros a gép.


Az új autó (pláne az ilyen drága) csak és kizárólag presztizs és faroknagyobbítás, semmi más.

2011. aug. 15. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Tévedsz. 4 gyerekem van, nincs szükségem farok nagyobbításra. 49 évesen engem már nem ez motivál. Nekem nagyon lényeges viszont a kényelem és a biztonság, és nem mindegy egy üzleti tárgyalásnál hogy az ember milyen autóval érkezik. Egyébként meg mindenki olyan autót vesz amilyet a pénztárcája megenged. Tudom mennyit veszít 3 éves korára az árából, csak nem érdekel. És ez itt ami a lényeg. Feleslegesen szóltál be.
2011. aug. 15. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

- kényelmes és bizonyságos autó kb. még 50 típus van legalább 10M forinttal olcsóbban, de ez a része magánügy

- Faroknagyobbításra pontosan a 18 éves gyerekeknek meg az öregedő férfiaknak van szüksége. Persze ezzel nem akarok mondani semmit....

- Az egyetlen dolog, amiben igazad van, hogy az üzleti életben fontos a státuszszimbólum autó (bár bizonyos szinten ez sem igaz, a főnökömnek egy 7-8 éves Chryslere van, mégis kinyalják a s3ggét a legkomolyabb felsővezetők is ha valahova megy).

Viszont akkor ne azzal pedálozz, hogy AZÉRT kell új autót venni, mert jujj ha elromlik valami akkor aztán világvége. Mert ez nem igaz. Amennyit 1 év alatt buksz egy ilyen autón annyiból gyk. kicseréltetheted az összes alkatrészt az autóban. Mondd azt, hogy NEKED azért kell új és drága autó, mert ezzel virítasz a partnerek előtt ha tárgyalni kell.


A kérdező meg had vegye meg az Audiját 4 lepedőért, mert ha rákölt az elkövetkezendő 10 évben még 4-et akkor is jobban járt, mintha 18M-ért megvette volna újonnan a garancia miatt. Neki lehet nem kell virítani az ügyfelek előtt...

2011. aug. 15. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!