Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Időszakosan lemerülő akkumulát...

Időszakosan lemerülő akkumulátor robogóban. Kevés lenne neki?

Figyelt kérdés

Az ismerősömtől kaptam az akksit mert SOS-be kellett.Mindkettő robogó ugyanaz a motorkódú,de neki sosem volt ilyen problémája ezzel az akksival(Saját szememmel tapasztaltam!).Különbség az,hogy én állandóan használom a világítást ő meg csak akkor ha muszáj.Reggelre mindig lemerül,bikázni kell utánna egésznap semmi gondja,mindig elsőre pöcc röff hidegen-melegen is.Viszont ha este 8 fele(nem viccelek!) leteszem a bringát 2órára,akkor pont annyira merül le hogy éppenhogycsak nem indul be.4Ah-os savas akksiról van szó,szintet ellenőriztem,járó motornál gyári értéket mértem a töltésre.Kevés lenne az indítóáram?Nagyobb kapacitású akksi kéne bele? És mi magyarázza meg azt hogy ugyanazzal a blokkal nállam már lemerülget?

Teljesen feltöltött állapotnál sem változó a helyzet!


2011. okt. 7. 08:39
 1/2 A kérdező kommentje:
A különbség hogy neki 50ccm nekem 80ccm de az önindító is teljesen ugyanaz.Vagy előfordul hogy pont nállam döglött meg az akksi?
2011. okt. 7. 09:04
 2/2 anonim ***** válasza:
Lámpavilágítás nem számít,mert robogón más tekercsről megy mint akku töltés (Na meg kötelező állandóan a tompított) Vagy valami leszívja az akkut (riasztó, vagy valami elektronika), vagy hibás lett az akku, cellazárlatos akár. Ezek a 4Ah kis savas akkuk amúgy is kis játék akkuk még. Mennyit mértél töltésre? Mértél töltő áramot is vagy csak feszültséget?
2011. okt. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!