Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mik az előnyei és a hátrányai...

Mik az előnyei és a hátrányai az LPG - vel működő autónak egy sima benzinessel szemben?

Figyelt kérdés
2011. aug. 30. 21:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Előnyei: többet fogyaszt gázból, mint benzinből, de még így is olcsóbb gázzal járni, mivel jóval olcsóbb, mint a benzin.

Hátrányai:pl. nem lehet mélygarázsban parkolni, ha jól tudom és még van 1-2

2011. aug. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Miért nem lehet vele mélygarázsban parkolni?
2011. aug. 30. 22:07
 3/8 anonim ***** válasza:
talán mert GÁZ üzemű :D:D
2011. aug. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ezért:

[link]

2011. aug. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Hátrányokhoz még annyit: gáz üzemű kocsi élettartama valamivel rövidebb benzines társaihoz képest, drágább műszaki, a tartályt folyamatosan be kell vizsgáltatnod.
2011. aug. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ja, kétévente 4000forint. Mert műszakihoz kell egy gázbiztonsági szemle.

Egy tartály "szavatossági ideje" 15 év. Tehát ha veszel egy úgy tartályt, arra 10 évig adnak engedélyt, majd utána még egyszer elviheted nyomáspróbára, ahol 5 évig meghosszabbítják.


Összességében nagyon megéri szerintem, hülyeség az, hogy rövidebb az élettartama a motornak, nekem egy 500ezren túl tejesítő autóm van, amibe 12 éve van gázszett.


Ha autót akarsz venni, akkor már érdemesebb olyan választani amibe már beszerelték, mert ha te szerelteted be az meghaladhatja a 200 ezer forintot is, viszont ha alapból gázosat veszel, nincs ilyen nagy különbség az árakban.


Ja még annyi egy liter gáz 210 forint, kb 1-2 literrrel eszik többet belőle, szerintem csak kb 4-5000-es fordulat fölött lehet érezni hogy kicsit gyengébb a motor.

Összességében szerintem nagyon megéri

2011. aug. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az előny a spórolás, ahogy már leírták.

Ahogy elnézem egy-két haverom gázos autóját csak két hátrány jut eszembe: az egyik a csomagtér méretének szűkítése a gáztartállyal, igaz lehet olyat is venni ami a pótkerék helyére megy, de olyat ritkán látok.

A másik a belül enyhén rozsdásodó kipufogó, mert nem "fürdik" elégetlen benzin- és olajmaradványokban ha a delikvens kizárólag gázzal jár.

2011. aug. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
hülyeség hogy többet eszik a korszerű beszereléssel már nem eszik többet de mostmár tudtommal 5 évente el kell vinni vizsgáltatni a tartályt. Ja és a kocsi motora nem romlik a gázzal hanem még tartosabb marad
2012. febr. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!