Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzin/gázos autót szeretnék...

Benzin/gázos autót szeretnék venni! (Audi A6, A8 stb. ) Megéri-e, vagy inkább sima dízel?

Figyelt kérdés

Nézegettem benzin/gázos autókat (~222 Ft/liter), és a nagy köbcentis autók elég olcsón vannak, ahhoz képest hogy mennyit fogyaszt, és mennyibe kerül a gáz. Van valami plusz karbantartás, amit el kéne ezeken végezni, a sima benzinesekhez képest?

Nem volt még ilyen autóm, kérdésem hogy csak betöltöm a ~222 Ft-os gázt, és mehetek is vele? Speciel ezt néztem ki magamnak: [link]


2011. szept. 6. 12:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez furi. Azt hinné az ember, akinek Audira telik, annak nem gond tankolni se. :D

Ja, ha át van alakítva, van benne gáztartály, akkor csak feltankolod és go.

2011. szept. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert valakinek van pénze, nem biztos, hogy szórja.

(Csak az előzőre válaszul.)


Egy gond van ezekkel, hogy a használt áruk ugyan olcsó, ám a fenntartásuk továbbra is a felső kategóriába esik. Drágább hozzá a szerviz, alkatrész, az adó, a kötelező, a minden. "Csak" az üzemanyag olcsóbb. Vagyis attól függ, mennyi az összköltségből (fenntartás) az üzemanyag részaránya? Ha sok, akkor megérheti neked. Ha nem használod annyit egy évben, akkor viszont nem igazán.


Plusz karbantartási igényről nem tudok.


A képeken jól néz ki. Ezek tipikus utazóautók, ha nincs benne 300e km, akkor azt nem is hinném el. (Visszatekerték az órát.) Innen nézve viszont már nem olyan rohadt olcsó.


Viszont ha az alternatíva a dízel, akkor inkább ezt! A dízelek hasonló futásteljesítménynél drágább alkatrész-cserékbe szoktak belefutni, mint a benzinesek. Élettartamra vetítve nem, de ha idős korban veszed, úgy járhatsz, hogy az előnyeit már kiélvezte más, neked jutnak a hátrányok.

2011. szept. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

az igaz h drágább hozzá ez az, de ha pl az audi megeszik 15liter benzint vagyis 15x380=5700-6000, ez aránylag sok, de gázból kicsit többet eszik mint benzinből tehát 17-18x220=3500-4000 (attól sok függ h hol mennyiért tankolsz)

sztem ennél a 2.4nél nem nagyon éri meg 1-2 ezerért "gázosodni".

nekünk pl más mert a 5000 köbös bálna Merci tankolás igy fele annyi. én azt gondolom h min 3.0 aminél igazán megéri berakni a gázt de te tudod

2011. szept. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Teljesítménycsökkenés nem nagyon van egy ilyen sözrnyetegnél, de a konkrét példány amit kiszemeltél cseppet sem bizalomgerjesztő. Lehet megérné egy "normális" példáyt keresni olcsóbban és saját pénztárcából elgázosítani. Az automata váltó meg megint olyan hogy fogyasztásban a manuális-benzines kb. ugyanott van mint az automata-gázos.
2011. szept. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
62%

1., Le van írva, hogy 11L gázt fogyaszt. Ami egyébként tök reális. 16L-es benzin fogyasztáshoz kb. rallizni kell ember. Ez egy 2,4-es motor, nem egy 6.000-es...

2., Egy modern automata váltó átlag sofőrrel KEVESEBBET fogyaszt, mint ugyan az az autó kézivel. A 20 éves automata váltók fogyasztottak sokat.

3., Meg kell nézni az autót. Egy ilyen benzinmotor ~400.000 km-t tud menni. Ha 250.000 van az órájában akkor sajnos majdnem biztos, hogy 350.000 a valós. Akkor meg rossz vétel.

2011. szept. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Gázos autó mindig megéri, mert nem emelgetik a gáz árát hetente. Külföldön 0,679 euró. Ezeknek az automatáknak a váltó a gyenge pontja, feltétlenül ellenőriztetni szervizben vásárlás előtt. Mert kb 350000-500000 a javítás.

A gáz igazán hosszú távolságokon gazdaságos. Havi 3000 km és már 50 pénz a zsebedben maradt!

2011. szept. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
31%
ne csináltasd meg gázosra az autót!!vkitől hallottam h az nem jó a kocsinak ha a hengereknél száraz ott minden:S
2011. szept. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
59%
Én meg valakitől azt hallottam, hogy a gyakorikérdések.hu -n állandóan baromságokat írnak....
2011. szept. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!