Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez tényleg így van? Egykezes...

Ez tényleg így van? Egykezes kormánymozdulatnál megfigyeltem.

Figyelt kérdés

...hogy a jobbkezesek balkézzel tekerik, és tartják is a kormányt egyenes úton, míg a balkezesek jobbkézzel csinálják ugyanezt. Vajon ez mindenkinél így van? Miért van így?


Tehát: én jobbkezes vagyok, és folyamatos vezetésnél, egyenes úton tartósan a bal kezemmel fogom a kormányt, a jobb kezem a sebváltón pihen. A jobb kezemmel nem tudnám fogni ugyanígy, hogy a bal pihenjen. Ez nem tudom, miért van így. Ha pedig egy kézzel tekerem a kormányt (bármelyik irányba), azt is a bal kezemmel teszem. Anyu is jobbkezes, nála is ugyanez van. Párom és unokatestvérem balkezesek, ők ugyanezeket a mozdulatokat jobbkézzel csinálják, és náluk az úton tartás-pihentetés is fordítva van, jobbkéz a kormányon, a bal pihen.


Kinél hogy van ez? Megfigyeltétek már?


2011. szept. 28. 12:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nekem mindkét oldalon van könyöktámaszom, tehát nekem tök mindegy melyik kezemmel tartom a kormányt.
2011. szept. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem azért van igy mert a aki jobbkezes az jobb kezével egyszerübben csinál meg más dolgokat,ezért azt hagyja szabadon.Hülye példa pl sms irás,vezetés közben tilos,de sokan csinálják.
2011. szept. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem is az amit az előttem író mond,persze nem sms írásra gondolok,én azt soha nem csinálnám,és nem is telefonálok.
2011. szept. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 bánomisén ***** válasza:
Nálam országfüggő. Magyarországon bal kéz: kormány, jobb kéz: sebváltó (vagy nyáron jobb kéz: kormány, bal kéz: kikönyököl az ablakon), Angliában éppen fordítva. Hülyén néznék ki a jobbkormányosban, ha ballal könyökölnék :-D
2011. szept. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
13:02! Ezen nagyot nevettem :-)) Természetesen balkormányosra, jobbos közlekedésre vonatkozik a kérdésem.
2011. szept. 28. 13:05
 6/13 bánomisén ***** válasza:

Nem tudom... nekem már akkor is mindegy volt, hogy egykezes vezetéskor melyikkel fogom a kormányt, amikor még nem vezettem Angliában. Persze az is igaz, hogy kétkezes vagyok, azon kívül, hogy jobbal írok, nincs domináns kezem.

Szerintem a kocsi elrendezéséből is fakad, hogy balkormányosnál ki hova pakolja a mancsait.

2011. szept. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én balkezes vagyok és bal kézzel kormányzok, a bal kezem pihentetem a kormányon, a jobbat a váltón. Nagyobb sebességnél, vagy komolyabb kanyarnál természetesen két kézzel kormányzok, de pl csak jobbal nem mernék, abban a kezemben nem bízom és egy kicsit amúgy is ügyetlenebb. :D
2011. szept. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Balkezes vagyok.

Balkézzel tekerem a kormányt. Jó időben kikönyöklök az ajtón. Jobb kéz a váltón vagy combomon.

2011. szept. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Jobbkezes vagyok.

Alapvetően bal és jobbkézzel együtt fogom a kormányt, ha sűrűn kell váltogatni akkor jobb kéz a váltón, bal a kormányon.


Közlekedésbiztonsági percek:

A kormányt mindig két kézzel illik fogni. Ahogy az egyik könyv fogalmazott: vannak akik csak "terelgetik" az autót, míg vannak akik vezetik. Aki csak terelgeti, annak egy méretesebb kátyú vgy bukkanó úgy kikapja a kezéből a kormányt, hogy öröm nézni. Aki pedig csak fent fogja, az hirtelen nem tud nagyot tekerni rajta, ezért jó a 3-9 órás fogás, mert akkor hirtelen is majd 90 fokot tudsz rajta tekerni, ráadásul két kézzel fogva nagyobb erőt lehet kifejteni...


A kérdsére válaszolva: azért mert így szoktad meg. Igaz hogy a jobbkezes ember jobbkeze az ügyesebb, de jobbkézzel kell váltani, így marad a balkéz a kormány fogására. Az pedig elég kényelmetlen lenne hogy jobbkézzel váltót elenged, kormányt megfog, utána pedig balkézzel a kormányt elenged. Ha váltani kell, ugyanez visszafele: ballal kormányt megfog, jobbal elenged....


Ezért van az hgoy bal kézzel mindig fog, jobbkéz pedig vagy pihen vagy kormányt fog. De mint fentebb is írtam amennyi erővel máshol pihen a jobbkéz, annyi erővel akár pihenhetne a kormányon is, fokozva a biztonságot...

2011. szept. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

19:05-ösnek! Nem kötekedésből, de amit írtál az hülyeség. Sokszor az egy kezes kormányfogás sokkal biztonságosabb mint másnál a két kezes. Ember függő nagy mértékben. Évek óta egy kézzel kormányzom az autót, másik kezem a váltón ill. télen sokszor a kéziféken :) Semmivel sem veszélyesebb mint egy olyan ember aki két kézzel kapaszkodik a kormányba, de vezetni meg nem tud. Bocs az off-ért.

Egyébként szerintem is csak megszokás kérdése.

2011. okt. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!