Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kettesbe visszaváltáskor...

Kettesbe visszaváltáskor finoman kell felengedni a kuplungot? Vagy gázfröccsel, hogy ne rángasson be az autó? Hogy kell ezt szépen csinálni?

Figyelt kérdés
..most kezdtem vezetni tanulni, nézzétek el nekem :)
2011. szept. 28. 18:55
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
én mikor vezetni tanultam én is adtam egy kis gázfröccsöt, az itthoni tudásomból, nem tetszett az oktatónak, azután ott nem cináltam, de a helyzet adja hogy hogy váltasz, mikor, mennyivel mész...amugy szoktam
2011. szept. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

"Az meg, hogy kevésbé kopik? Elhanyagolható. Cserébe te több tüzelőanyagot égetsz el."


Inkább a benzin kopjon, mint a kuplung. Persze aki szarik a kocsijára és 2 évente cseréli annak mindegy... Én egy 13 éves autót használok, soha semmi baja nem volt, most gumicserénél néztem a féktárcsákat, azok is olyanok, mintha újak lennének. Pedig napi szinten használom, ráadásul 90%-ban városban.

2011. szept. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Ki kell tapasztalni. Általában lassú váltásnál visszamegy a fordulatszám az alapjárat közelébe, holott visszaváltásnál pont hogy a hármas fokozatnál nagyobb fordulaton járna a motor ugyanakkora sebességnél. Ezért ha hármasból visszatolod kettesbe, és szépen felengeded a kuplungot, jelentkezik a motorfék erős hatása, és kicsit előrébb dőlsz az ülésben.

Ha nagyjából kitapasztalod mekkora sebességnél mennyivel forog a motor bizonyos sebességekben (fordulatszámmérővel előbbre vagy) akkor lényegében úgy tudsz váltani hogy nem fog se gyorsulni, se lassulni az autó kuplung (akár) hirtelen felengedésére sem.

Városi közlekedésben leginkább motorfékezésnél szokták használni a visszaváltás előnyét gáz nélkül, vagy épp emelkedőre felmenőben. Az utóbbinál kell ezt megfelelően alkalmazni, hogy ne csökkenjen a lendület számottevően váltás után.

Remélem kielégítő volt a válaszom :)

2011. szept. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Én fékezés közbe engedem fel a kuplungot 2esbe, gondolom te se poénból akarod visszadobni 2be, ha előzésre akkor gázfröccsös megoldás
2011. szept. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100-nál 3-ba :DDDDD
2016. szept. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Azóta eltelt egy kis idő, mostmár nem dobod vissza 100-nál 3-ba, mert 100 nál még nem kapcsoltál el 3-ból :)))
2018. jan. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Régi 1.3 as swift 105 nél tilt 2 be, elözéskor 70 nél is néha visszakell tenni 2 be , 100 nál vissza 3 az ennél rutinszerű.
2020. nov. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!