Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit gondoltok a Mercedes Benz...

Mit gondoltok a Mercedes Benz 190D-ről?

Figyelt kérdés

18éves vagyok,szóval előny az elnyűhetetlenség,és a kevés fogyasztás..

A kérdésem az lenne hogy,szerintetek megfelelő lenne nekem e az az autó a pontból b pontba valamint városi cirkálásokra..?

(Esetleg ha valakinek ilyen típusú autója volt írhatna pár véleményt(fogyasztás,menetteljesitmény..stb..))


2011. okt. 8. 20:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
jókis autó, tényleg megvan csinálva.
2011. okt. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
36%
Menetteljesítmény? Az nincs.
2011. okt. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
De van pont elég, 72Le és kisebb karosszária is a w123-hoz képest, pedig abban a 200D motor 55LE
2011. okt. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha kifogsz egy szép állapotút, akkor motorikus álmaid valóra válnak! Ja, és külön respekt hogy Mercivel kezdesz!


Nekem volt egy szép fehérem 190D-m, sötétkék 190E-m is. Szerintem a benzines jobb, bár a dízel nevetségesen fogyaszt. Olcsóbban közlekedtem vele, mint az 1.5-ös Almerával.


Amire figyelj: 600e Ft alatt egyet se nézz meg. Azok csak nyelik majd a pénzed. Kereskedésből sem szabad venni, mert kb csak abban nem hazudnak hogy milyen színű. 600 és 1.000.000 közt viszont olyat vehetsz, amit pár év múlva ugyanennyiért eladhatsz, úgyhogy ne sajnáld a pénzt rá. Viszont ha szart veszel 300ért, az kb szétesik 100e km után és hordhatod havonta szervizbe.


Árak: kormánykapcsoló: 50e. Bontott fűtéskapcsoló: 9.000 ft, fékcsövek: 10e/db.


Ezeket nézd/nézesd meg vásárláskor: motortérben van -e heggesztés, gyanús forrasztás, stb. Ha van, ne is nézd tovább mert az már törött volt. Csomagtér műanyagok? Ha repedtek, akkor az is törött. Ja, ugyanúgy a forrasztásokkal. Fékrendszer + FÉKCSÖVEK! Ülések: ha egy ülés nagyon lötyög, akkor az már kirepült (valaki sanszosan megmurdelt benne). Kipufogó rendszer. Állj ki a kocsiból, taposs a gázra és közben nézd a kipuffogót. Ha kékes füst jön, szevasz. Taposs párszor a gázra teljesen, fokozatosan. Majd nézz be a motor alá a betonra. Ha csepeg az olaj, kerüld el a kocsit. Nézz rá a lengéscsillapíítókra is és az ajtókárpitokra. Ha a gumibevonat valahol elengedte az ajtót, akkor az nemsokára beszakad és egy újrahúzás kb 50e.


Ha mercit veszel, egy a lényeg: gondos tulajtól vedd és legyen rá gondod neked is! Ezek nem csapatni készültek, hanem kulturáltan közlekedni. Ha kíméled, mindent megtesz. Ha pedig cseszteted, nagyon drága lesz.

2011. okt. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ahogy a fentebb mar emlitettek elnyuhetetlen... az egyik ismerosomnek egy 230E je van mar 25 eves es most jottek elo vele az elso gondok...valamiert melegen nem akar konnyen indulni...k-jetronik. Az oreg 72 eves es mar 10 eve nala van az auto de semmi egyebb gondja nem volt. Ha veszel egy 190D az sosem megy tonkre ha egy kicsit is vigyaztak ra...lasd anno 500-600-e Km-rel behozot nemet meg osztrak taxik..visszaporgettek az orat majd 500-e Km mulva is futottak....
2011. okt. 9. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

18 évesen az a Neked való autó.

Ár-érték-megbízhatóság-fenntartás szempontjából a legideálisabb választás.

Ha Mercis leszel az is maradsz életed végéig !

:))

2011. okt. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

hát a-ból b-be elvisz ha nincs hó, jég

menetteljesítmény? régi szívó dízel, kell neki 1 év és 100-on lesz

2011. okt. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 dizus ***** válasza:
100%
Nagyon pöpec autók,de nagyon el kell kerülni az olcsó példányokat.
2011. nov. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Szia! Én is 17 múltam és nekem is nagyon tetszik. Másod unokatestvéremék vettek 1-et több százezer kilométerrel háromszor annyit belehajtottak és még utána is ment. Hajtották, fennakadtak vele, mikor elfolyt a hűtővíz, felforrt a motor. Felöntöttük csapvízzel, akkor is ment. ISZONYAT SZÍVÓS. Marhajó minőség. kényelem. Annyira beleszerettek, hogy mikor 10 év után kiszakadt a kereke, természetesen ugyanolyat vettek. A vicc az egészben csak az, hogy pont az nap ment el az apukája megvenni a másikat, amikor az elsőnek kiszakadt a kereke. Na ugye erre mondjuk, hogy kiszámítható. Ez az autó abszolút ki,-be és mindenhogyan számítható. Iszonyat nagy mégis keveset eszik és még karambolnál sem jársz annyira rosszul, mint 1

kispolszkiban:D Ajánlom. Én 5/6 ot adok rá. azonkívül megvan a feelingje. '90-es merci. viccelsz? naná hogy menő kocsi. Jó vásárlást/ha már megvan remélem, boldog tulaja vagy! Bocsi a sok kommentért.

2011. dec. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ma baleseteztem a 190es mercimmel:


Egy barom szemben előzött, a kormányt félrerántva 70-el belehajtottam az árokba. A kocsi eleje KO, a kereke kiszakadt. Légzsák nem volt. Most pedig egy karcolás nélkül írok itt este. Egy karcolás és egy zúzódás nélkül.


Ezt jelenti a Mercedes biztonsága.

2011. dec. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!