Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi okból nem indulhat a Babetta?

Mi okból nem indulhat a Babetta?

Figyelt kérdés

Most (kb. fél órája) került hozzám egy babetta (talán 207) kismotor, de valamiért nem indul be.

Még nem néztem meg hogy mi lehet az ok, de amikor megtekerem az indítópedált, akkor semmi kompressziót, illetve csak nagyon minimálisat éreztem (nem biciklire van állítva, azt megnéztem).

Még nem tudom, hogy kap-e szikrát és elvileg üzemanyag sincs benne, de attól még szerintem az indulási "ingernek" meg kellene lennie.


Mit javasoltok, merre induljak a javításban?


2011. okt. 16. 14:04
 1/8 anonim ***** válasza:

elvileg üzemanyag sincs benne


MEGVAN AZ OK! Azt garantálom neked, hogy amíg nem töltesz bele egy kis benyát addig NEM IS FOG SOHA elindulni! :D

2011. okt. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen, ezt sejtettem, de ahogy mondtam a hajtókar megtekerése nem is próbálja megmozdítani a motort.


Így meg elvileg felesleges benzint tölteni bele addig, amíg nem hárítom el a problémát!

Amennyire tudom a beindításkor a baloldali motorrésznek forgnia kellene. (jól tudom?)


Sajnos időközben ránéztem és mivel évek óta nem volt használva a cucc, a benzincső elszakadt, tehát az már biztos, hogy azt cserélni kell.

2011. okt. 16. 15:11
 3/8 anonim ***** válasza:
mi lenne, ha átállítanád motorhajtásra a láncot?! a másik dolog, porlasztó kitakarítás, gyertyacsere, a tankban szűrőcsere nélkül meg se próbálnám elindítani.
2011. okt. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Természetesen köszönöm a válaszokat, de...

Ahogy már a kérdésben is írtam, nem biciklire van állítva a hajtás, hanem motorra.

A porlasztó szintén jó ötlet, de ahogy már említettem, nincs mit porlasztani.

A gyertyát természetesen meg fogom majd nézni, hogy működik-e, és kicserélem, ha szükséges, de sajnos nem jutok el odaáig, hiszen ahogy mondtam már a meghajtás sem üzemszerű.

2011. okt. 16. 18:04
 5/8 anonim ***** válasza:
ha nem biciklire van állítva, a három indítópofát nézd meg nincsenek-e elkopva, vagy beolajosodva.
2011. okt. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Egyelőre nincs nálam a szerelőkészlet, így nem tudom teljesen szétszedni a blokkot.

De egyébként sem tudom biztosan, hogy merre is keressem.

Ha jól gondolom a motor bal oldalán telálhatom ott, ahol a forgó rész van (és nekem nem akar forogni).

2011. okt. 16. 18:22
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
írj egy privátot
2011. okt. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a segítséget!

Az utolsó válaszoló segítségével sikerült életet lehelni a gépbe.

2011. okt. 22. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!