Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Indulhat lemerült aku miatt...

Indulhat lemerült aku miatt nehezen?

Figyelt kérdés
Van egy automata szívatós Piaggio Typhoon robogóm, és nem volt használva a hidegek alatt (kb. 1-2 hét), és az aku teljesen lemerült... ma be akartam indítani, de kb. a 12-18-dik rúgásra indult csak be, lehet az akumlátortól? és az mitől van, h hidegen szívatóval van alapjárat, és ha bemelegedett, akkor meg ledadog, vagyis mintha lefojtaná valami, vagy nemtudom, kb a gázt nem húzok akor 5-10 mp-en belül megáll...
2011. jan. 2. 22:34
 1/4 A kérdező kommentje:
Vagyis a motorja áll meg, kb.ma -5fokban próbáltam... 50ccm, 2001es évjárat, motorhoz nem volt nyúlva tudtommal, és 12.014 km van benne pontosan.
2011. jan. 2. 22:38
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát az akksi merültsége nagyban közrejátszhat... ha lemerül nem is fogod tudni beindítani... ha önindítóval próbálkozol akkor az önindító is hibás lehet...

ha csak rugdosod, ott lehet, hogy a gyerta elsz a rossz... túl magas hőértékű lehet beletekerve... próbálkozz meg egy 175-össel, lehet hogy gyorsabban beindul...

A szivatóval pedig nincs gond, ha melegen ledadog, az a lényege, hogy több üzemanyagot jutta t a motorba, így amíg hideg, a több üzemanyag és kenőanyag jobban keni a hideg alkatrészeket, amire ki is csapódhat...

2011. jan. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem is önindítoztam, mert az index se gyúlt fel az aku teljesen lemerült, és akurol megy az automata szívató? És a ledadogást úgy értem, hogy egyre gyengül az alapjárat (meleg motornál) míg végül megáll, és az az érdekes, hogy nyáron 2 hét lerakás után 2-3dik rúgásra indult, és ott volt alapjárata szép...
2011. jan. 2. 22:49
 4/4 anonim ***** válasza:

télen kitágulnak a hideg anyagok bedermed egy keveset az olaj ne úgy értsd hogy megfagy :D

ilyenkor érdemes az akksit bevinni szobába aztán ha mész valahova visszatenni így megakadályozhatod a lemerülést :)

Alapjáratra csak annyi hogy télen mindíg így lesz mert később melegszik fel a motor

2011. jan. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!