Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Utáljátok a szlovák rendszámos...

Utáljátok a szlovák rendszámosokat?

Figyelt kérdés
Mivel már tudjuk, hogy törvényes keretek közt nem lehet megállítani a szlovák rendszámosok terjedését, szerintem ki kéne adni az igazoltató rendőröknek, hogy a szlovák rendszámost bármi történjék, mindig meg kell állítani, és legalább 10-20 percig ott tartani ilyen ürügyekkel, hogy "mutassa be a láthatósági mellényt, elsősegélydobozt" perceken át vizsgálni a szlovák lakcímet, stb. Egy idő után ráunnának, hogy mindig őket szívatják, és talán valahogy összespórolnák szegények szerény kis fizetésükből a regadóra valót! Ha én ki tudom fizetni a regadót akkor szerintem ők is! Ha én ki tudom fizetni a gyorshajtás és parkolás csekkeim, akkor szerintem ők is!
2011. okt. 20. 16:16
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
70%

meg lehet kövezni a véleményemért, de én nem útálom őket.

nem szimpatikus, amit tesznek, meg a közteherviselés szempontjából még erkölcstelen is, de azért el kellene gondolkodni azon is, hogy mi indokolja az európában egyedülállóan magas regadót, ami az elsődleges kiváltó oka a trükközésnek.

való igaz, hogy akinek telik 7- as bmw- re, annak valószínűleg telne regadóra is, de azért a pénz senkinek sem a fán terem, és néhány millió pluszkiadást mindenki erősen megfontol...

a fidesz is inkább azon gondolkodott volna el, hogy az egykulcsos (ill. most már több kulcsos...) adó helyett, ami a költségvetésnek csak bevételi kiesést okozott, valamint az emberek 99%- nak jövedelemcsökkenést, inkább a regadót vitte volna le olyan szintre, hogy ne érné meg trükközni, mert ebből valódi bevételnövekedés keletkezett volna... persze, ehhez gondolkodni is kellene, ami orbán/matolcsy országában nem nagyon szokás.

2011. okt. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
71%
Ha normális országban élnénk akkor egyet értenék veled de mivel, hogy Magyarországról beszélünk ahol kutya adó meg adó adó van így ezért igazat adok nekik mert mindenki ott sporol ahol tud. Jah és senki háza felett nincs pénzfelhő ezt ne felejsd el. Pont azért olyan gazdagok mert megnézik hova megy minden forint. Lassan levegő adó lesz és mégis ott tartunk, hogy nincs olyan dolog amire azt tudnánk mondani, hogy igen ez rendben van az országban(pl:egészségügy, oktatás...).
2011. okt. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
aki azt írta hogy igazoltassák 10-20 percig stb. és aki tényleg szlovák?? és épp utazna magyarországon keresztül és 400 km-e 12 óra lesz vagy hogy??
2011. okt. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
37%

BMW 330i : 9 444 800 Ft + 2 230 000 Ft regadó. (És ez azért megfizethető kategória még, nem a 20 millás X6)


Ennyit erről az elb@aszott országról. Kemény munkával megkeresem a BMW-re való pénzt, és még egy zsír új autó árát adjak oda a viktornak. Köszönöm, nem fogom, inkább a szlovák rendszám :)

2011. okt. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Aki tényleg szlovák, az kiderül 1 perc alatt, és menjen isten hírével!


Továbbra is csak ezt tudom mondani: Miért kell neked 330i, ha nem akarsz annyit költeni reg adóra? Ha már BMW, akkor egy 320d-ben is van 170 lóerő. Hova kell neked több? Olcsóbb lesz az átírásod, biztosításod, és felét tankolsz bele. Ezen kéne spórolni szerintem, nem a reg adón.

2011. okt. 20. 18:30
 16/25 anonim ***** válasza:
34%
"persze, ehhez gondolkodni is kellene, ami orbán/matolcsy országában nem nagyon szokás." Na te b*zi a gyurcsány féle tetvek sokkal jobban csinálták mi?Nem Ő miattuk áll az ország ilyen nagy fosban?
2011. okt. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy többtényezős dolog:


"BMW 330i : 9 444 800 Ft + 2 230 000 Ft regadó. (És ez azért megfizethető kategória még, nem a 20 millás X6)

"


Basszus másnak - már bocs - de mindenét összetéve sincs 10 millája, nemhogy még csak autóra költsön ennyit. Nagyon sok ember van, aki egy élet munkájával sem keresne meg ennyi pénzt.


Közteherviselés számomra azt jelentené, hogy aki többet keres, az adózzon is többet. Jó az ténleg durva hogy 10 millához képest 2.5 milla a regadó, ez valahol igazságtalan. Viszont aki drága autót vesz (3 milla felett minden autó az) annak számolnia kell(ene) ezzel is. Mellesleg ha meg azt nézzük hogy a 15-20 literes fogyira meg lesz pénzed, akkor máris nem is olyan sok az a 2.5 milla...



Jellemzően pont azok a legnagyobb csalók/rablók akik gazdagok, és megint csak jellemzően éppen azért, mert úgy jutottak el a gazdagság ilyen fokára hogy közben minden erkölcstelen és/vagy törvénytelen dolgot csináltak. Hangsúlyozom jellemzően, nyílván vannak kivételek, de kb. 10-ből 1. Szóval nem meglepő hogy éppen ezek akarnak trükközni.


A kérdésre a válasz: igen, mert erkölcstelen és éppen a gazdagoknak kéne példát mutatniuk, pláne hogy megtehetik. Persze az állam is rosszul csinálja a dolgokat, mert olyan szabályozásokat kéne kitalálni, amit nehezebb megkerülni... Pl. feljegyezni hogy az adott autó mikor lépi át a határt, és szépen kiszámolni hogy az átlépések között mennyi idő telt el. Ebből azért szépen fog látszódni ha valaki rendszeresen itt használja a kocsit. És azt mondani hogy aki rendszeresen Mo-n használja, az fizessen ennyit vagy annyit. Persze tudom adminisztráció (abban a világban ahol a pályamatricát már kamerák olvassák...) és persze jogilag így meg úgy... De ez mégiscsak sokkal igazságosabb lenne....

2011. okt. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
63%

Szólok majd neked, ha tanácsra lesz szükségem, hogy melyik típust válasszam.


Mások nem érdekelnek, én vért izzadva vakartam össze a pénzt egy ilyen gépre(feleségemmel karöltve, és a spórolást szem előtt tartva), és nem azért ,hogy 2,5 milliót ellopjanak tőlem.


500ezret minden további nélkül adnék reg.adó gyanánt, de 2,5 az rablás. Törvényes rablás...



Mellesleg 8-9 litert fogyaszt, az nem olyan vészes. Nekem megér annyit, hogy egy erős, és elegáns gépet tudjak magam alatt(már csak presztízs miatt is)

2011. okt. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim válasza:

Ez az egész már egy nagyon rég elrontott dologhoz vezethető vissza. Senki ne szóljon bele abba, hogy ki milyen autót vesz. Az az ő dolga. a 2,5 millió valóban rablás, ha tényleg annyi.

Ez az állam hibája. Szegény Orbán bácsinak is élnie kell valamiből...Jajj de nagyon hiányzik az arisztokrácia az országból...A szlovák rendszámosokat pedig igen is meg kell állítani ha feltűnően sötét ablakú Q7-esben érkezik és ellenőrizni minden irat megvan e? De az ilyet nem meri megállítani a rendőr, csak azt a 74 éves Mari nénit aki 10 évre felvett svájci frankos hitelt törleszti 18 éve a 1999-es Suzuki Swift-jére. Na mind egy ez már megint más...

2011. okt. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Mivel az új autó árának 20-25%-a regadóból áll, nem kell csodálkozni, hogy nem fizetik ki. Ha majd autót veszek, én sem fogom kifizetni, mert csak lehúznak vele. Legalább az utakat megjavítanák belőle, vagy viszontlátnám valahol a közszférában a beszedett pénzt. Viszont itt nincs haladás, max. degradálódás. Azt meg nem finanszírozom.
2011. okt. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!