Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Utáljátok a szlovák rendszámos...

Utáljátok a szlovák rendszámosokat?

Figyelt kérdés
Mivel már tudjuk, hogy törvényes keretek közt nem lehet megállítani a szlovák rendszámosok terjedését, szerintem ki kéne adni az igazoltató rendőröknek, hogy a szlovák rendszámost bármi történjék, mindig meg kell állítani, és legalább 10-20 percig ott tartani ilyen ürügyekkel, hogy "mutassa be a láthatósági mellényt, elsősegélydobozt" perceken át vizsgálni a szlovák lakcímet, stb. Egy idő után ráunnának, hogy mindig őket szívatják, és talán valahogy összespórolnák szegények szerény kis fizetésükből a regadóra valót! Ha én ki tudom fizetni a regadót akkor szerintem ők is! Ha én ki tudom fizetni a gyorshajtás és parkolás csekkeim, akkor szerintem ők is!
2011. okt. 20. 16:16
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
55%

"Mások nem érdekelnek, én vért izzadva vakartam össze a pénzt egy ilyen gépre(feleségemmel karöltve, és a spórolást szem előtt tartva), és nem azért ,hogy 2,5 milliót ellopjanak tőlem.


500ezret minden további nélkül adnék reg.adó gyanánt, de 2,5 az rablás. Törvényes rablás...

"


Ugyanúgy 25% mint másik autónál, csak így egybe kimondva sok. De hidd el, a minimálbérből élő embereknek az 1 millióra jutó 250ezer ugyanilyen sok, kb. ugyanannyit kell érte melóznia mint neked. A különbség abban van, hogy kimondva a 2.5 milla sokkal több. De ha összevetjük a keresettel simán kijöhet, hogy Te a 2.5 millát hamarabb összekaparod mint aki 250e-t fizet ki.


Most nem irigységből mondom vagy mert savanyú a szölö, simán csak ténymegállapítás.


Te magad is bevallod hogy presztízsként és kényelemként kell ilyen drága autó, nem a megélhetésed függ tőle...


Amúgy jellemző hogy a 250e-t fizető, de adott esetben azért többet güriző lehet hogy nem lázad ennyire a rendszer ellen hanem befizeti tisztességgel, míg aki meg keres havi 1-2 millát, itt lázadozik rajta...

2011. okt. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
Csak sajnálni tudlak, ha azért spórolsz fél életen keresztül, hogy új 330-as BMW-t vegyél. Nem az autóval van bajom, mert az csodálatos:) Hanem ha teszem azt 10 év alatt nagy nehezen összespórolod a rávalót, az még nem jelenti azt, hogy megengedheted magadnak ezt a luxust, hogy ilyennel járj! Mit csinálsz, ha egy héten belül összetörik? Olyankor jön az, hogy de kár, hogy nem vettem fele ennyiért egy dízel Astrát, és akkor most tudnék venni másikat helyette, most meg itt állok üres zsebbel autó nélkül.
2011. okt. 20. 22:42
 23/25 anonim ***** válasza:
Itt mindenki a luxusautókról beszél. Nekem egy 10 éves rohadó ford focusom van szlovák rendszámmal. Anyósom adta nekünk, mert ő kint lakik és így akart segíteni nekünk az unokája miatt. Ettől kezdve elég köcsögségnek érzem, hogy fizessek kb 400.000 forint regadót rá, plusz átíratási költségeket, csak azért, hogy a rendőr ne buzeráljon, holott az autó még 1 milliót se ér már. Ez kicsit aránytalan. Ha a 10 milliós bmw-re 2 millió a regadó, akkor az én kb 800.000 forintosomra miért nem 150ezer? Szóval azért nem csak luxus kategóriások léteznek.
2011. okt. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
Amit mondtál ez kb 0,00001%-a a szlovák rendszámosoknak! Nem ebből indul ki az emberek felháborodása velük szemben. Szoktál fizetni a parkolásért egyébként?
2011. okt. 21. 10:07
 25/25 anonim ***** válasza:
Persze tudom én, hogy kis százalék. Csak épp pont az szívja meg, aki olyan, mint én. Igen, én fizettem a parkolásért, Balatonon is fizettünk mikor lent voltunk. (Mondjuk megszívtuk, mert nem figyeltük, hogy este 6-ig kellett csak fizetni, mi meg 17:45-kor kifizettünk 1 órát :DD) Egyszer kibírja az ember, meg hál istennek nem járok sűrűn olyan helyre ahol fizetni kéne a parkolásért.
2011. okt. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!