Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2 hónapja van jogosítványom....

2 hónapja van jogosítványom. És elég sűrűn lefulladok az autóval elinduláskor! Tudom, hogy mit kell kezdenem a lábaimmal, de mégis sűrűn előfordul:Szerintetek miért van ez?

Figyelt kérdés
2011. okt. 22. 14:11
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Tanulj meg normálisan elindulni...


Nekem így tanították, sose volt gondom vele azóta sem:


Menj ki egy kihalt részre (üres utcába, lehetőleg egy ici-picit emelkedős legyen de ne nagyon) és állj be dombnak felfele.

Szállj le a fékről. Ha szép lassan elkezd gurulni hátra az autó akkor jó helyet választottál.


Namost kezdd el engedni a kuplungot felfele és keresd meg azt a pontot, ahol még nem indul el az autó előre de már nem is gurulsz hátra! Ha ezt az un. FOGÁSPONTOT megtalálod a kocsiban akkor soha többet nem fogsz lefulladni. Csak fogáspontig felengeded a kuplungot, ott pici gáz és szép lassan ráengeded. És már mész is, akár milyen dombon hátragurulás nélkül.


Szerintem max. 1 óra gyakorlással rá fogsz érezni és nem tartozol majd azok közé a szerencsétlenek közé, akik a dombon csak úgy tudnak elindulni, hogy közben 2 métert gurul hátra és bőgeti a motort. Egyenesen meg gyerekjáték lesz az elindulás.

2011. okt. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
61%

nekem is 2 hónapja van jogsim kb.

meg tudom számolni egy kezemen hányszor fulladtam le, annak fele azért volt mert betegen vezettem, és körforgalomnál az oromat fújtam és megálltam, 2-ből meg indult a szerkezet:)

az oktatónál dízelesen tanultam, itthon benzines van, amivel mászkálok az jó meg minden, de amin tanultam apámtól, műszaki nélküli, kuplungja rossz, ott tanultam meg rendesen elindulni.pedig benzines kis motor van benne, és mégiss megy.

gyakorolj egy kicsit, a városba meg menj be, mert mi van ha lefulladsz?semmi, amikor körforgalomnál lefulladtam, dudáltak egyet, és meg anyáztam magamba egyet és ennyi

2011. okt. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
0%
Mert láma vagy.
2011. okt. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

14:48


Elfelejtettem odaírni,hogy nő vagyok.Nem pesten élek,és nem hiszem hogy a férjem örülne a korrepetálásnak!de azért nagyon köszönöm,aranyos vagy!!!!

2011. okt. 23. 10:41
 15/23 A kérdező kommentje:
Bocsi,a válaszomat a 14:58 órakkor írónak szántam. Az aki meg azt írta láma vagyok.Nem értem!!Ez bénát jelentene????
2011. okt. 23. 10:43
 16/23 anonim ***** válasza:

"Elfelejtettem odaírni,hogy nő vagyok.Nem pesten élek,és nem hiszem hogy a férjem örülne a korrepetálásnak!de azért nagyon köszönöm,aranyos vagy!!!!"



Nem "korrepetálást" írtam hanem: korrepetálást. A kettő között óriási a különbség! :P


Amúgy jöhetne Ő is, engem nem zavar... De basszus akkor miért nem tanít meg Ő?


Amúgy azt komolyan mondom hogy egy régi autóval tanulj, ami kis teljesítményű és sokkal hangosabb a motorja. Ha azzal el tudsz indulni, akkor bármivel. Az én kocsim pl. 3-4* olyan hangos mint egy mai átlag autó. Amikor azt hiszed hogy szétszakad, éppen akkor van jó fordulaton :P

2011. okt. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
basszus most nézem ténleg idézőjellel írtam. Bocs, nem úgy gondoltam. na mindegy, ebből már úgysem jövök ki. Az idézőjelet nem sexuális felhanggal értettem, hanem hogy megmutatom, meg segítek... na midnegy. Mentségemre legyen szólva akkor még nem lehetett tudni hogy nő vagy, bár sejteni azért lehetett :P
2011. okt. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Semmi gond...és miből sejtetted,hogy nő vagyok???Mert általában azok bénábbak,vagy miért?
2011. okt. 23. 12:42
 19/23 anonim ***** válasza:
33%
nem általában, mindig.
2011. okt. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

A korrepetálós vagyok.


Az utolsót nem én írtam.

Nem tudom, ez ilyen "női megérzés" :), már maga a kérdés megfogalmazása. Nem a kérdés tartalma, hanem a fogalmazás mód.


Amikor pedig leírtad hogy félsz a kuplungolástól, akkor már szinte biztos voltam benne... A nők szoktak félni, mert nagy a hangja, és megijednek hogy biztosan szétesik a kocsi. Sok pasi meg még akkor sem ijed meg, amikor valóban szétesik. Ezért is van annyi széthajtott autó a piacon...


Igen talán a kérdésben levő sok sok bizonytalanság miatt, jellemzően a nők bizonytalanok, és a kérdésből is ez jön át...


Nem akarok offolni de ez a nők bénábban vezetnek egy baromság. Van aki jól vezet, van aki nem, ennyi, de ez a pasikra is ugyanúgy igaz.

2011. okt. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!