Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hosszútávú vezetéskor hogy...

Tothrichard1 kérdése:

Hosszútávú vezetéskor hogy lehet megakadályozni hogy elálmosodjak?

Figyelt kérdés
olyan praktikákat írjatok légyszí ami segít hosszabban fennmaradni pl:kóla fogyasztás
2011. jan. 24. 18:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Sehogy nem lehet,max kinyújtani az idejét egy kicsivel.
2011. jan. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
gps jó idegesítő hanggal
2011. jan. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
amiket én szoktam csinálni:ha éjjel megyek és kinnt hideg van(most télen nappal is)lehuzom az ablakot,és a hideg levegőtől felderűlők,a másik meg az hogy ha veszem észre hogy álmosodok el akkor magozok.Ez a két dolog szokott nekem segiteni.
2011. jan. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Időközi pihenés, néhány tornagyakorlattal vegyítve.

Szállj ki a kocsiból és a friss levegőn lélegezz nagyokat. Ha van rá lehetőség, mosd meg az arcodat hideg vízzel!


De én azt javaslom, hogy 6-8 óra vezetés után aludj egy kicsit és csak azután folytasd az utat!

2011. jan. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
igyál sok kávét vagy energia italt
2011. jan. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

óránként - másfél óránként állj meg egy kicsit pihenni, tornázni.


Ha van rá lehetőséged vigyél magaddal valakit. Mindenkire másképp hat, a zene nekem pl. segít fennmaradni.


ha már nagyon kivagy, inkább állj meg!

2011. jan. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én ha megyek haza 1100km-ert nyomok le egyedül.

Nem mondanám, hogy túl gyakran megállok.

Mindig van a közelemben hideg ásványvíz és valami rágcsálnivaló, mert ha eszek vagy iszok valamit, akkor kiugrik a csipaa szememböl.

Zenét hallgatok, dúdolok magamban, helyezkedek és ha fáradok akkor nagyra nyitom a szemeim, kis levegöt engedek be. Általában 4-en utazunk és rajtam kívül mindenki aludni szokott, így kiváltképpen ügyelek rá, hogy ne aludjak el.

Nem tudom teherautóval jársz-e vagy sem, de személyautóval az elözgetés is segít éberen tartani és sokszor van partner, akit megelözök, visszaelöz és így megyünk több száz kilométert.

2011. jan. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
amit elöttem leirtak az elözgetős "zitu" az is segit, de én pl szoktam énekelni, ha kint hideg van akkor fütés max-ra és ablak le, a GPS-t b@sztatom, telefonálgatok, eszek, iszok STB,
2011. jan. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ha leragadnak a szemeid akkor semmiképpen ne vezess magad és mások biztonsága érdekében. Ha fáradt vagy akkor engedj be friss levegőt, és igyál valami frissítőt. De érdemes magaddal vinned egy másik sofőrt ha nagyon messzi útra mégy.
2011. jan. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek sok újdonságot mondtatok
2011. jan. 26. 13:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!