Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autóm már ebben a "hidegben...

Az autóm már ebben a "hidegben" is lemerül, ha 2 napig nem megyek vele. Aksi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Nem fiatal autó, nem is tudom, hogy mikori az aksi ami benne van, szóval, csere lehet a megoldás?
2011. nov. 7. 21:24
 1/8 atilis ***** válasza:
62%
Próbáld feltölteni, ha nem megy, akkor csere lesz a megoldás. Egy aksi olyan 2 évet bír ki általánosságban. De az is lehet, hogy leszívja valami álltában. Egy normál állapotú aksinak 2 napot, de még 2 hetet is ki kellene bírni gond nélkül.
2011. nov. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az tuti, hogy több már mint 2 éves, amúgy meg csak télen van vele gond. Szóval ha valami leszívná akkor annak jó időben is kellene? Köszi a gyors választ.
2011. nov. 7. 21:31
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
Az aksik átlagban 2 évet bírnak. A hideget meg nem szereti egy akku se. Tölds szerintem vagy 12órán keresztül és ha újra ezt a problémát tapasztalod akkor kuka. Egy tanács ha újat veszel. Ne merítsd le soha teljesen mert az az akku élettartamát rövidíti jelentősen. Ha nagy hidegek vannak vidd be az akkut valami melegebb helyre -10c fokot is már nehezen viselik. ha ezeket betartod akkor 3-4 évet is kibir talán egy jobb aksi.
2011. nov. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy akkumulátor alaphangon minimum 4 évet kibír, jobb esetben 6-ot is. Ha most a hidegebb idő beáltával kezdte el ezt játszani akkor sanszos, hogy cserére szorul, de egy akkumulátorral foglalkozó üzletben meg tudják mérni az akksi kondícióját. Ha veszel is egy újat, akkor azt nem kell bevinni a lakásba, mint az előző hozzászóló írta,csak ha huzamos ideig nem használod az autót,ha hetente mész vele, akkor annyit elbír.
2011. nov. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sajna, már tavaly télen is ezt csinálta, csak annyi, hogy akkor időről-időre fel lett töltve, most viszont nincs aki kiszedje nekem, én meg nem tudom(nőből vagyok). Csere lesz, ma megyek venni újat, remélem tényleg csak ez a baja.
2011. nov. 8. 12:37
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Kiszerelni-beszerelni egyszerű, én is nő vagyok, már sokszor csináltam. De ha már többszöri töltés után is merül, jobb ha veszel egy újat, mert a telet nem fogja kibírni. Nekem volt olyan aksim, ami kétszeri feltöltéssel majdnem kilenc évet kihúzott, de olyan is ami már két év után haldoklott. Az utóbbi akciós volt .. Pedig mindkettő Bosch.
2011. nov. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A generatort mindenkepp nezesd meg mert sokszor elofordul hogy Ugy tunik mintha toltene(alltalaban egy fazis kimarad) de soha nem tolti fel teljesen es ebbe hal meg az akkumlator... ha az rendben utanna mehet az uj akkumlator...nagyon fontos mert hosszutavon olcsobb...jele lehet a generator hibanak hogy Parazslik a Toltes visszajelzo(kis akkumlator jel) a muszerfaladon amikor alapjaraton megy.
2011. nov. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

[link]


Hidegbe, de melegbe is ha 1-2 hétig nem megyek vele, kiveszem és a pincébe teszem...

kocsiba is lehet tölteni, ha a kés sarut lehúzod és letekerd az akku kupakjait ahol a ionvizet bele kell tölteni. A szintet télen nyáron (fél évente) nézem.

1. így nem lopják el ha az akku nincs a kocsiba

2. amint beraktam az akkut a kocsiba, indul is.


Amit a linkbe is írnak, hidegbe kicsit kapcsold fel a reflektort , az akku had térjen magához, Ne indíts rá. Vár 1 percet és indíthatsz. ha nem indul, két indítás között is vár kb 1 percet. A dízeleknél nem kell reflektor, mert ott az izzítástól is magához tér az akku.

2013. nov. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!