Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagyon szeretnék egy robogót...

Nagyon szeretnék egy robogót venni magamnak ballagási pénzemből, csak anyámék nem biztos, hogy beleegyeznének!?

Figyelt kérdés
Apám szerintem azért nem akarja, hogy motorra üljek bármikor is, mert mesélte, hogy mikor ő ballagott oszt. társa kapott egy simpson és valahogy meghibásodott a fék vagy nem tom mi, és belehajtott egy villany oszlopba, azonnal meghalt. Megértem hogy aggódnak, de hát az én döntésem hogy mit veszek a pénzemből nem? csak abban kéne segíteni, hogy hogyan győzzem meg őket, hogy megveszem a robogót és utána nyáron leteszem a motor vizsgát/jogsit?
2011. nov. 13. 12:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
És akkor egy évig mit csinálsz a robogóval? Ez így nem ésszerű. Inkább a jogsit csináld meg a pénzedből először,utána vegyél robogót.
2011. nov. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
elsőnek igaza van. Tedd le a jogsit a pénzből és akkor vegyél robogót. Egyébként igaza van apukádnak hogy aggódik érted mivel elég gyakoriak a motor balesetek részben figyelmetlenség részben műszaki hiba miatt fordulhat ez elő. Szerintem tényleg tedd le a jogsit ott rendesen oktatói felügyelet mellett legálisan megtanulod használni, és akkor már vehetsz egy saját robogót amivel eltudsz "bánni". Nem rosszból mondják ezt a szüleid, csak féltenek téged, főleg hogy most nagyon rossz világ van ahol egyre több olyan agresszív sofőr van akik leszorítják a motorosokat az útról illetve, minőségileg sem egy túl jó motort adnak el ami bármikor meghibásodhat.
2011. nov. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
simson nem simpson :D xD
2011. nov. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Öö igen ezen filóztam én is hogy előbb a jogsinak kéne meglennie, de ha annyit kapok amennyiből CSAK a robogó kerülne ki akkor azt venném meg, és ballagásomig pedig talán összegyűjthetek annyit apámmal dolgozással, hogy a jogsit is letegyem, mivel elszokta vinni tesómat is és ő neki már van jogsija kocsira apám segítségével természetesen, mert dolgozott neki és nem kis pénzt keresett :) Meg közben van ugye szülinapom is, ajándék helyett pénzt is kérhetek ugyanúgy mint névnapra. Motor jogsi kevesebbe kerül mint a kocsié igaz?
2011. nov. 13. 13:27
 5/17 anonim ***** válasza:
De miért muszáj rögtön elkölteni azt a pénzt? Ha ahhoz még gyűjtesz, hamarabb is meglesz a jogsira való.
2011. nov. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Szóval mindenki azt javasolja, hogy költsem el a pénzemet jogsira úgy kb nem tom mennyi egy jogsi, most mondok egy árat, 60-70 ezer forintot, és utána még ráérek össze gyűjteni a robogóra valót? csak mondom hogy nyáron dolgozok és nem minden nap, csak néha max 3 héten 2-3 szor, egy alkalommal 4-5 ezer forintokért.
2011. nov. 13. 13:42
 7/17 anonim ***** válasza:

várjál még, gűjts össze több pénzt...

én se költöttem nagyon a 8-as ballagási pénzből akkor, csak most nyáron jogsi kocsira, meg 4 nap balaton haverokkal és még mindig van, igaz közbe dolgoztam, meg költöttem is, de nem kell elverni a pénzt egyből...

2011. nov. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Csináld meg először a jogsit, de csak akkor, ha összegyűjtesz annyit, hogy meg is tudod venni egyből a motort. Szar lesz jogsi letétel után fél év múlva motorra ülni, mert addigra mindent elfelejtesz.
2011. nov. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
M kat. jogsi kb 55 ezer...
2011. nov. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Én a helyedbe az "M" kategóriát el se kezdeném! 16 és fél évesen elkezdheted a "B" kategóriát amivel lehet vezetni robogót is. De ha mindenáron motorozni akarsz tedd le 16 és fél évesen az A1-et. Több értelme van mint az "M" kategóriának!
2011. nov. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!