Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Vezetheti az autót anyukám?

Vezetheti az autót anyukám?

Figyelt kérdés
Vettünk egy autót amit jövőhét szerdán hozhatunk el és az én nevemen lesz. Most is van egy autónk amivel megyünk érte az az apukám nevén van. Anyukámmal ketten megyünk érte és az "új" autót ő vezetné haza én meg a régit, de az újra csak itt a közelben kötnénk rendes kötelező biztosítást. Hazavezetheti az anyukám is vagy ameddig nincs rendes biztosítás addig csak én vezethetem? (távolság amit mennünk kell az kb 35km)
2011. nov. 4. 20:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Bárki vezetheti. Ha nincs biztosítás, mindenképp büntetnek. Egy esetleges balesetről ne is beszéljünk.
2011. nov. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kölcsönadásival vezetheti, de biztosítást minél előbb kössetek rá.
2011. nov. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, biztosítás az első rá-
2011. nov. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én anno pórul jártam. Nem kötöttem biztosítást még aznap, amikor megírtuk a szerződést, csak kb 4 napra rá. Azt hittem, a régi biztosítás, ami be volt fizetve, érvényes....

A kfb kiszámlázott nekem arra a 4 napra visszamenőleg egy kis pénzt... SZÁNALMAS. Mi közük nekik ahhoz?

2011. nov. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez nem a biztosító hibája, hanem törvényi szabályozás, hogy neked arra a 4 napra fedezetlenségi díjat kell fizetned. Ezt bármely biztosító kiszámlázza neked, ha az adás-vétel és a biztosítás megkötése nem egy napon van. A régi biztosítás ilyenkor megszűnik és az előző tulajdonos annak arányában kap vissza belőle ahogy a megszűnés viszonyul a negyed évhez képest.
2011. nov. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!