Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A régi Suzuki Swift kocka...

A régi Suzuki Swift kocka típusú ködlámpával vagy kerek ködlámpával ad jobb, erősebb fényt? Melyik éri meg jobban? Fogyasztásuk? Beszerelési költség?

Figyelt kérdés

A kocka típusú ára 7,5-10 eFt, a kereké 3 eFt körül van. Ebből arra gondolnék, hogy a "kocka" jobb minőségű vagy jobb a fénye. A beszereltetés költsége mennyi lehet kb? Ja, és mindenképpen egy kapcsolóra kötik a ködzárófénnyel (hátsó ködlámpával)? Nekem téglalap alakú a ködlámpa számára kialakított hely, tehát valószínűleg kocka kell bele. Vagy bele lehetne rakatni kereket is valami átalakítóval?


Amúgy szerintem ködös időben nagyon fontos, hogy be legyen szerelve, különben az orra hegyéig sem lát az ember és az nagyon veszélyes vagy mehet gyalogos-bringás tempóban...


2011. dec. 4. 14:27
 1/3 anonim ***** válasza:
A ködlámpával nem sokat fogsz látni ködben sem, tapasztalatból mondom. Ha nagyon sűrű ködről van szó akkor tényleg csak a kocsi elejénél látod majd az utat, és azért kell ködlámpa hogy akik szemből vagy mögötted jönnek lássák hogy ott vagy és véletlenül se rohanjanak beléd, vagyis elkerüljék a balesetet. Egyébként szerintem a kocka alakú jobb, a kereket is fel lehet szerelni csak az elég rondán nézhet ki. Egyébként bekötésnél kap egy új kapcsolót aminek a helye ott kell legyen a műszerfal környékén.
2011. dec. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem a lámpa formája hanem a benne lévő izzó erőssége határozza meg a fényerőt.

Maradj a gyári kialakításúnál és próbáld ki a sárga fényű izzót.

2011. dec. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ezek általában H3 55w-os izzóval működnek szóval ugyan olyan erős fényt adnak,én meg vagyok a ködlámpáimmal elégedve nekem gyári Hella van és ködben igen csak jó szolgálatot tesznek az út széleit nagyon jól megvilágítják valamint a kocsi elé 3-4 méterre ha olyan erős a köd én csak ködlámpát használok tompítottat nem és 50-60 al haladva teljesen jó.
2011. dec. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!