Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A felnire szerelt téli,...

A felnire szerelt téli, illetve a nyári kereket elviszitek a gumishoz, vagy ti rakjátok fel?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert azt mondják, hogy minden szezonban fel kell cseréltetni a gumikat átlósan a kopás miatt.Ha így van, akkor minek a külön felnire szerelt nyári és téli gumi?

2011. dec. 6. 14:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

ha felnire van szerelve, nem átlósan cseréled át, hanem azonos oldalit. Ami tavaly a hajtott kerék volt, és többet kopott, azt a másikra teszed.

Mindenesetre akkor is érdemes elvinni gumishoz, centíroztatni. Hiszen igen sok ütést kaphat egy kerék egy szezonban (pláne tavasszal, a felfagyott, kátyús utakon)

2011. dec. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ha a gumi nem forgásirányos, akkor úgy cserélgeted, ahogy jónak látod...felnistül vagy anélkül...
2011. dec. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem, mert most vettem egy garnitura alufelnit a nyári gumiknak.Gondoltam így nem kell a gumishotz mászkálni.Atán azt mondták hogy fölösleges volt vennem felnit, mert úgy is a kopás miatt el kell mennem a gumishoz minden szezon kezdetekor, és ki kell cseréltetnem a gumikat egymással.Ha így van, akkor minek a plusz felni?
2011. dec. 6. 14:44
 4/15 anonim ***** válasza:
Máá méé kéne a gumit kicserélni?
2011. dec. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Azt modták azért hogy egyenletesen kopjon.
2011. dec. 6. 15:01
 6/15 anonim ***** válasza:
az ok, de cserélgetni (hogy egyenletesen kopjon) felnivel együtt is tudod!
2011. dec. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Dozer007 ***** válasza:
A centírozás miatt ha másért nem mindenképp érdemes. Senki sem szeret rázkódó kormánnyal közlekedni, pedig a magyar utak miatt könnyen kap ütést a felni.
2011. dec. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Igen, ezért nem vergődöm ezzel, hogy külön téli-nyári felnit vegyek, mert ahogy ismerem magam, úgyis újracentíroztatnám minden felrakásnál! Én úgy szoktam cserélgetni, hogy ami eddig Bal-Első volt, az ezután Jobb-Hátsó lesz, és fordítva. Így nem mindig ugyanaz a fele lesz kívül a guminak, azaz kevésbé süti szét a nap, és jóval egyenletesebben kopik.
2011. dec. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Persze hogy én cserélem itthon csak akkor viszem gumishoz ha üt vagy ráz valamelyik felni.
2011. dec. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
centírozás miatt megéri. plusz ott nyomatékkulccsal dolgoznak, ami szintén nem hátrány. én most centíroztattam 4 kereket 4 ezerért. ennyit megér, hogy ne kopjon egy az összes alkatrész a rángatástól
2011. dec. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!