Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autónál mennyiben befolyásolja...

Autónál mennyiben befolyásolja az üzemanyag fogyasztást, ha több személy utazik az autóban?

Figyelt kérdés
2010. máj. 21. 21:19
 1/8 anonim ***** válasza:
67%

befolyásolja, méghozzá jeletékeny mértékben.


gondolj csak bele. Az autód van mondjuk 1400 kiló. Ha utazik benne mondjuk 1 ember az 70 kiló. De ha már 5, az 5*70= 350 kg.

1470 vs 1750kg. Számít!

2010. máj. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Sík úton egyenletes tempóban haladva kis mértékben ( < +10%).

Emelkedőn vagy sokat gyorsítgatva jelentős lehet a különbség (akár +25% felett is).

2010. máj. 22. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy kis 1.2-es autóm van. Amikor pályázok egyedül akkor is annyit fogyaszt mint ha 5-en ülnénk a kocsiba + a csomagok. Igaz ekkor a teljesítmény elég kevés lesz és sokkal lassabban gyorsul a kocsi, de a fogyasztás nem növekedett. Lehet 1-2 decivel többet evett, de az nem számottevő szerintem.

Egy nagyobb dieselnek szerintem meg mind1 hányan ülnek benne :)

2010. máj. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Benzines 1600 köbcentis autóm van. És azért tettem fel a kérdést mert legutoljára többet fogyasztott és nem tudom, hogy meghibásodás miatt vagy azért mert többen utaztunk.
2010. máj. 22. 11:25
 5/8 anonim ***** válasza:
72%
egyértelmű, ha többen ülnek benne többet fogyaszt. Ugyanaz a motor egy nehezebb súlyt több üzemanyagból hajt meg (persze ha ugyanolyan sebességgel mész, mert ha mondjuk egyedül tépsz 130-al, de ha 5en vagytok csak 80-al, akkor már a körülmények nem azonosak, és még akár az is kijöhet (sőt valószínű) hogy kevesebbet fogyaszt ha 5en ültök benne. De ha a körülmények azonosak, akkor több ember -> nagyobb fogyasztás.
2010. máj. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező: milyen útvonalon mentetek? Nem mindegy, mert pl. az M5-ön közlekedve túl nagy különbségnek nem szabadna lennie, de valami dombosabb környéken, vagy szerpentinen óriási különbség lehet.
2010. máj. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 omadjoe ***** válasza:
full megpakolva+tetöbox is rogyásig rakva, 3 személlyel 7,4l/100km. <- gyorsulása, mint a döglött giliszta a bazaltköben. 1 személlyel üresen 6,8l/100km. ja itt gyorsul rendesen. nálam igy alakul a fogyasztás az 1,9 TurboDizelemnél.
2010. máj. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem a tetődoboz üresen, önmagában annyit számít mint az összes többi teher együttvéve.
2010. máj. 23. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!