Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek jó választás egy...

Szerintetek jó választás egy Simson? A véleményeteket szeretném kikérni, és lenne pár kérdés is.

Figyelt kérdés

Szóval, szeretnék magamnak egy Simson motort, tetszenek, mert b kategóriás jogosítványommal vezethetem, és alacsony költségvetésű motor :). Szerintetek képes felvenni a budapesti tempót? Bp-n élek, mátyásföld és újpest között ingázok sokat, ez tömegközlekedéssel oda vissza 3 óra is lehet, míg mikor elviszem itthonról a kocsit, oda vissza kevesebb mint 1 óra, ezért szeretnék beruházni rá. Mik az érvek, és ellenérvek? Robogót nem szeretnék, sokkal jobb élmény szerintem, ha én váltok sebességet.


S50 és S51. Mi a különbség? N vagy B típus? Nem nagyon értek hozzájuk, de szeretnék közelebb kerülni ezekhez a műszaki dolgokhoz, egy átlag ember is meg tudja bütykölni ezeket? Kb hány kilométert tudok elmenni egy tele tankkal, és hogy is van ebbe a tankolás? Ha jól tudom ebbe nem lehet sima 95-ös benzint tankolni.


Összességében jó döntés lehet-e Budapestre, egy 19 éves fiúnak.


2011. dec. 14. 14:55
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Ja, igen és 50 ezer forint körül, már ki lehet fogni viszonylag jót? Mire kell figyelni vásárláskor, vigyek-e magammal hozzáértőt, és ami még fontos, hogy erre kell-e kötelező, forgalmi vagy valami okmány?
2011. dec. 14. 15:00
 2/18 anonim ***** válasza:
Nem jó döntés. Szerelheted állandóan, mindig koszos leszel rajta, kiröhögnek. De kétségtelenül tudsz váltani, ha az neked élvezet egy 50es gépen.
2011. dec. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
a simsont én sem ajánlanám, ha már váltogatni akarsz( bár nem tudom mire jó az egy kismotornál), akkor inkább nézz valami 'nyugatit'. egyébként sima 95-öst kell beletankolni, de mellé még motorolajat is kell öntened, különben megdöglik :-)
2011. dec. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
50 ezerért tényleg szart kapsz. Egy jó simson ára 65-80 ezer körül mozog. Az S50-es típusok öregebbek, az 51-esek újabbak. Tényleges műszaki különbség a kettő között szinte semmi. Én a B-s típusokat ajánlom. Nekem azok jobban tetszenek. Egy átlagember csukott szemmel szétszereli meg összerakja annyira egyszerű konstrukció. Egy tele tank 9,5 liter benzint tesz ki. Az, hogy mennyit eszik az motorfüggő. Mellesleg olyan 3,5-4 litert eszik 100-on. És igen. Nem lehet bele sima 95-ös benzint tankolni bele mivel kétütemű motor. Keverni kell bele a benzint 1:50 arányba. Azt úgy, hogy 5 liter 95-ös benzinhez adsz 1dl arol 2T olajat. Ha 10 liter 95-ös benzined van akkor 2dl olaj kell, és így tovább. (Van jobb olaj is, de felesleges venni bele, mert az arol 2t is tökéletes.) Jó motor a simson ha karba van tartva. Nekem van egy gyári állapotú, és még mind a mai napig egyszer sem hagyott ott az út szélén. Persze ami már agyon van használva arról ugyanezt nem lehet elmondani. Egyéni vélemény: Szerintem is inkább simsont vegyél. Legalább az motor nem úgy mint a robogó.
2011. dec. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Mellesleg nem nézem le a robogósokat, csak szerintem a robogó az nem motor. Már ha beszélhetünk motorról 50 köbcentibe.
2011. dec. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Azért a 3,5-4 literes fogyasztás az kicsi túlzás. Az enyém egészségesen forgatva megeszik 2,5-3 litert.
2011. dec. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Azért írtam többet, hogy ne érje kellemetlen meglepetés a kérdezőt... Mellesleg 4 liternél csak kevesebbet ehet!
2011. dec. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Az S50 és az S51 között elég sok különbség van, például a két blokk minden alkatrésze teljesen más. Az S50-esnek magas, keskeny tankja van, az S51-nek lapos, széles.


[link]


Itt ez a cikk, olvasd el, mert hasznos.

2011. dec. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Igen, azt nem vitatom, hogy sokban különböznek, de nem lényegesen sokba! Szinte ugyan az mind a kettő... Sebességek átmérője ugyan akkora stb stb... tehát csak alkatrészileg különböznek. Megbízhatóságilag, teljesítményileg, felépítésileg, ugyan az a kettő. 90%-ban egyeznek. még a kerekek mérete, és befogatásmódja is egyezik. Persze, hogy nem teljes az egyezés, mert ha teljesen egyezne akkor nem lett volna szükség megépíteni az 51-es típusokat.
2011. dec. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

budapestre nagyon szar döntés

budapesten nagyon veszélyesen vezetnek az autósok és nagyon idegbajosan állandóan dudálnának rád meg stb. nem gyorsul az autósok kapartatva indulnak meg egy zöld lámpánál temeg szarakodhatt a 3 lóerővel

és igaz budapesten a 60km/h végsebesség elég a belvárosba de a sok lápa miatt sok benzint megenne, inkább akkor vegyél valami erősebb 50-es gépet mint pl egy 50-es aprilia RS az 2 ütemű szóval erősebb mint egy 4 ütemű akármi 50-es

2011. dec. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!