Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Téli gumit vennék, melyik...

Téli gumit vennék, melyik jobb télen a keskenyebb pl:165/65, vagy a szélesebb pl 195/65?

Figyelt kérdés
2011. dec. 17. 20:49
1 2
 1/11 bánomisén ***** válasza:
19%
A szélesebb jobb, mert nagyobb a súrlódási felület, szerintem érdemes télinek szélesebb gumit venni. Viszont az is igaz, hogy ez megnöveli egy kicsit a kocsi fogyasztását.
2011. dec. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Biztos ez?

Télinek célszerűbb a keskeny, mert a kisebb felfekvő felületen nagyobb nyomás ébred, a kerék mélyebben belesüpped a hóba, a vizes, latyakos úton pedig könnyebben kinyomja maga alól a vizet. Nem véletlen, hogy az aquaplaning-jelenség a modern, széles radiálgumikkal együtt terjedt el, a keskeny, magas oldalfalú diagonáloknál ezzel nem volt gond.

Vagyis télre az autóra felszerelhető váltóméretek közül (mert azt azért célszerű betartani) a legkeskenyebbet érdemes felszerelni.

2011. dec. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Keskeny. A miérteket az előző leírta. Az első nem tudom, honnan veszi ezt a marhaságot, hogy széles gumi télre. Jó, hogy nem slicket javasol a nagyobb tapadás miatt...
2011. dec. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Télinek keskenyebb kell. De a 165/65 nem váltómérete a 195/65-nek, ha azonos a felni átmérője. Plusz rá se mennek normálisan ugyanarra a felnire. Mi volt a gyári méret?
2011. dec. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 bánomisén ***** válasza:
31%
Hát, nem tudom... Én vezettem ugyanazt az autót keskeny téli gumival is, meg szélesebbel is, és a szélesebb csúszott kevésbé. Igaz, én a fizikához nem értek, csak az autóvezetéshez, lehet, hogy ezért :-)
2011. dec. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Vagy tán ahhoz sem. A kettő között ugyanis elég komoly összefüggések vannak, még ha sokan azt is hiszik, hogy rájuk a fizika szabályai nem vonatkoznak...
2011. dec. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Száraz úton a széles téli gumival értelemszerűen kevésbé csúszik. Ekkor az számít, hogy a gumi mennyire tud kapaszkodni az aszfaltba, abban pedig a széles értelemszerűen jobb, mint a keskeny. Ha viszont beköszöntenek az igazi téli körülmények, a keskeny kerül előtérbe.

Lehet, hogy a fizikához nem értesz, csak az autóvezetéshez, de majd ha lesz időd, figyeld meg, hogy a téli versenyeken (rali-vb svéd futama, Andros Trophy) milyen gumikat használnak. Tudod, ott olyanok dolgoznak, akik az autóvezetés mellett a fizikához is értenek. Nem véletlenül választják ám ki a méretet...

2011. dec. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Könyörgöm a súrlódóerő nem függ a felülettől. Teljesen akkora a súrlódóerő egy 165 ös és egy 225 széles guminál is.


Viszont a keskenyebb jobban belesüpped és egy naygobb súrlódási együtthatójú részbe az aszfaltba kapaszkodik

2011. dec. 18. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a sok választ!Úgy látom a keskenyebb gumikra többen irtak,szerintem ilyet veszek. Ja és felnivel együtt veszem ,hogy jó legyen méretre is .
2011. dec. 18. 07:57
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen, a súrlódási erő valóban nem függ a felületek nagyságától. Viszont a gumiabroncs és az út között nem csak klasszikus csúszási súrlódás lép fel, hanem olyan jelenségek is, amiknek köszönhetően a gumi által átvihető erő az érintkező felület nagyságával is arányos.
2011. dec. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!