Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mik az előnyei és a hátrányai...

Budwa kérdése:

Mik az előnyei és a hátrányai a benzines ill. dízeles autónak?

Figyelt kérdés

Értem ezalatt:

- fogyasztás

- vezethetőség

- költségek

- kényelem

stb.


2012. jan. 5. 18:13
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:

Van értelme mert még kíváncsibbá tettél engem a dízelekkel kapcsolatban. Megpróbálok keresni egy valós mérési eredményt amit nem egy uj autónál , hanem egy kb 100 ezret futottnál mértek.

Addig továbbra is kerülni fogom a műhelyt ha egy dízel autó fog ott ketyerészni.

Aminek nincs értelme az a másik ember lehülyézése.

Én is magyar vagyok és nekem is remek szókincsem van káromkodást illetően.

2012. jan. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:

Ja, és egyébként csak megsúgom, hogy a direkt befecskendezős benzin motorok szintén emittálnak mikro / nano részecskéket



"A direkt befecskendezős benzin motorok szintén emittálnak mikro / nano részecskéket."


"A cikkben is leírt logika alapján vélhetően igaz, de nem tudjuk, hogy ugyanannyit-e, vagy kevesebbet és mennyivel kevesebbet. Tekintettel arra, hogy a benzin alapvetően tisztább szénhidrogén, mint a dízel, azaz eleve nincs benne annyi korom. A NOx szennyezése is töredéke a dízelnek, a premium benzinek között pedig olyanok is vannak, amelyben szinte elhanyagolható az aromás szénhidrogén-arány a dízelhez képest.


A rákkeltésben pedig a mikroszennyeződésen kívül a NOx és az aromás szénhidrogének - régóta ismerten - dobogós helyezettek..."



Én is elolvastam a hozzászólásokat. De hát ezeket is csak "egyszerü" emberek írták.

2012. jan. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
A papagájokat nem rád értettem hanem az adott cég reklámozóira, akik természetesen egy csodaként tekintenek az új szuper tiszta dízelre ami már tisztább mint egy benzines. Álmaikban.
2012. jan. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:

A benzines: nyomatékszegény, nagy fogyasztású, nehéz eladni.


A dízeles: nyomatékos, gazdaságos, könnyű eladni. (nincs a motorjával több baj mint a benzinessel. Ezt csak a benzinesek terjesztik!)

2012. jan. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
+A benzinesek másfélszer annyi káros anyagot bocsájtanak a levegőbe mint a dízelek. Ezt sok benzintemető tulaj nem akarja megérteni de így van!
2012. jan. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:

Nyomatékszegény a benzines meg nagy fogyasztású? Mikor a barátom (akit sikerült lebeszélnem egy kereskedő által kínált dízel Ford Mondeoról ,amiben természetesen 130 ezer kilométer volt) megvette a 2.2-es Opel Vectra C-t és meglátta a fogyasztási értékeket,majd le..opta magát a gyönyörtől. Neki meg a dízeles kollégái tömték tele a fejét a "benzintemetőkkel".

Ez a "nyomatékos dízel" meg mire való nektek a hétköznapokban? Megértem ha lószállító trélert húzol vele, vagy ha az Andokban laksz.

A "nem kell visszaváltani előzéskor" indoklást sem értem. 70-el mész,5-vagy 6-otidkban (váltótól függően) úgyis visszaváltasz dízelnél benzinesnél egyaránt. Kivéve ha bőven van időd előzni.

Ami egy dízelben jó az a fogyasztása. Persze ezt a "nyomjad neki Józsi úgyis dízel keveset fogyaszt! Chippeltesd fel 250 lóerőig!" Had olvadjon a dugattyú (nissan navara)

2012. jan. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
na nem fejeztem be a mondatot. Szóval csak azokat értem meg ha dízelt vesznek akik "fogyasztás orientáltan " vezetnek.
2012. jan. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:

"+A benzinesek másfélszer annyi káros anyagot bocsájtanak a levegőbe mint a dízelek. Ezt sok benzintemető tulaj nem akarja megérteni de így van!"


Te meg azt nem bírod megérteni, hogy szimplán hülye vagy.

2012. jan. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:

"A benzines: nyomatékszegény, nagy fogyasztású, nehéz eladni.


A dízeles: nyomatékos, gazdaságos, könnyű eladni. (nincs a motorjával több baj mint a benzinessel. Ezt csak a benzinesek terjesztik!)"


Te meg a másik. Kezet is rázhattok igazából.

2012. jan. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:

Amúgy ez annyira egyszerű, csak sok ember még mindig nem érti. Dízelt az vegyen, aki évi legalább 30-40 ezret belerak, de még jobb ha ilyen 50-60 felett, netán még többet. Akkor ugyanis amit hosszútávon megspórol az üzemanyaggal (ami egy modern benzines és egy modern dízel esetén ma már nem túl nagy különbség), az pár év alatt visszahozhatja a vételárbeli különbséget (ami manapság szintén nem nagy igazából, vagy nincs is, vagy előfordul az is olykor, hogy a benzines a drágább), és a szervizköltségben jelentkező különbséget is.


(itt halkan megjegyzem, csak hogy tiszta víz legyen a pohárban, hogy a modern, közvetlen befecsis turbóbenyáknak semmivel se kisebb a szervizköltségük mint a dízeleknek, ez igaz, de azért ma is lehet még kapni egyszerű, szívóbenzin blokkokat, amelyek esetén viszont k*rvára igaz ez az állítás még mindig!)


Szal aki városban prüntyög meg évente 1-2x elszuttyog a párszáz km-el arrébb élő rokonokhoz, vegyen szívóbenzines, egyszerű motorkonstrukciójú autót. Ne legyen alulmotorizált (1,5 tonnás testhez ne párosuljon 80, meg 120 nm) és akkor NEM fog sokat fogyasztani, a fenntartása olcsó lesz, és a vételára sem lesz csillagászati.


Aki meg napi több száz km-t pályázik, nyilván vegyen dízelt, lehetőleg abból is vmi kiforrott szériát, ami már bizonyított, hogy jó karbantartás esetén nem dobja fel a pacskert túl hamar.



Ja, és leszünk szívesek kollektíven befejezni az óratekergetést, így nem lesznek majd 100 meg 150 ezernél a belüket kiköpő autók.

2012. jan. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!