Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mik az előnyei és a hátrányai...

Budwa kérdése:

Mik az előnyei és a hátrányai a benzines ill. dízeles autónak?

Figyelt kérdés

Értem ezalatt:

- fogyasztás

- vezethetőség

- költségek

- kényelem

stb.


2012. jan. 5. 18:13
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
*1,5 tonnás testhez ne párosuljon 80 LE, meg 120 NM
2012. jan. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
16%

Szagolj be a levegőbe, ha elmegy melletted egy "modern" dízel, rögtön ráérzel, hogy mi a hátránya.


A dízel baromira rákkeltő, aki ilyet vezet, az a többi közlekedő és a saját maga életét veszélyezteti.


Külön gratulálok a családos netalán kisgyerekes dízel tulajoknak.

2012. jan. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:

dizel:nagyobb nyomaték,takarékosabb(bár ez függ attól is hol használod a kocsit,pl autópályán közűtön takarékos,városban,nem sokkal jobb mint a benzin)

HÁTRÁNY:turbó biszba*ok,nagyobb az elromlás veszélye,olajat eszik mint az állat,hangosabb



Benzin:kissebb nyomaték,magasabb fogyasztás(kocsi függő)mivel nincs tele turbó izékkel nem romlik el olyan könnyen...Persze mind2 kocsi függő,meg cm3 is sokat számít,mert benzines 2000cm3 pl közúton nagyon gazdaságos,de városban halálos,szóval mind2 városban nem gazdaságos...


Én a benzinre szavaznék.

hátrány:drágább(jelenleg nem)

2012. jan. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:

"városban,nem sokkal jobb mint a benzin"

Hát azért nem mindegy hogy 8-10L (benzin) vagy 5-7 L (dizel)... Főleg hogy egy 1900 ccm es benzines bőven 10-12L eszik városban, ahol a dízel csak 5-7L


"turbó biszba*ok,nagyobb az elromlás veszélye,olajat eszik mint az állat,hangosabb "


Turbó biszbaszok? hány éves vagy, 15?

A turbó sem romlik el, ha nem padlózzák le minden egyes hidegindítás után stb. Elromlás veszélye nagyobb? Kétlem, hogy ugyanolyan használat mellett ez igaz lenne. Havi 5e km és a benzines előbb elromlik!

Olajat is csak akkor eszi, ha már 300e ment és rongyá van hajtva. Normális esetben kicsivel többet használ el, mint a benzines, de ez érthető is a működése miatt.

2012. jan. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
A dízel autók környezetszennyezők. Kevesebbet fogyasztanak mint a benzinesek.. Ennyi az előnyük.
2012. jan. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:

Fogyasztás: dízel kevesebbet eszik.


Vezethetőség: A dízel autóval könnyebb elindulni, nehezebben pörög ki a kereke havas úton. A benzinessel nehezebb elindulni, könnyű kipörgetni a kerekeket viszont jobban gyorsul ha azonos köbcentist nézünk.


Költségek: A dízel autó alkatrésze drágább, bonyolultabb szerkezet. A dízel autókat nagyobb köbcentiben gyártják általában de ma már létezik 1.2-es dízel is. A nagyobb köbcenti magasabb biztosítási díjjal jár.


Kényelem: a különbség annyi hogy a zaj nagyobb a dízelnél.


A dízelnek csak 2 előnye van, az alacsony fogyasztása és a hosszabb élettartama.

De hangosabb, drágább, lassúbb.

2012. febr. 14. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 Skini88 válasza:
Saját tapasztalt: Haverommal is örök vita volt a benzin vs disel vett egy TD golfot 90paci nekem egy 75pacis cordoba van megáltunk egymás mellett a pirosnál aztán had szóljon...nagyon csúnyán oda lett hagyva...
2015. aug. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 Skini88 válasza:
Egyébként régen én is disel párti voltam amig nem vettem meg a benzines cordobát sokkal hamarabb ugrik mint a dízel.. A fogyasztás az meg tény hogy többet eszik a benyos de hát valamit valamiért..
2015. aug. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 A kérdező kommentje:

fogyasztás kevesebb, de nem feltétlen már. Ez vezetési stílustól függ igazán. Mert hallottam már olyat, hogy dízel fogyasztott városban 8 litert és 1,9es PDTDI volt.

Vezethetőség talán annyiból jobb, hogy nem érzékeny annyira a kuplungra. Nehezebb lefullasztani. költség? Drágább a fenttartása, mint a benzinesnek, de pl. a régi 2000ig gyártott TDI még jó áron lehet javítani és jó teljesítményűek. Jó, kicsit traktor hangja van.

2015. okt. 11. 13:38
 40/42 anonim ***** válasza:

Kedves 6. válaszoló.

Egy GolfII dízelben lehet kevesebb NITROGÉN OXIDOT bocsát ki mint egy mostani komoly turbós KÖZÖS NYOMÓCSÖVES MAGAS!- Nyomású! dízel

Ez a probléma (részben) ami miatt a VW dízel részlegét is most finoman szólva megrakták...


A kérdezőnek:

Ha használtan veszel autót mennyit mész vele ÉS mennyi ideig akarod megtartani? 3-4 évre aztán lecserélni mert nem tetszik, mást akarsz elköltöztél új a munkahelyed stb...

Tehát ha 3-4 évre veszed évente 10-15 ezer kilométert mész vele ebben az esetben, nem biztos hogy egy dízeles autó főleg, amibe már van 200.000 kilométer Meghozza a felárat...

Én személy szerint benzint vennék ha ennyire akarom használni az autót, mert 10-15 ezer kilométer semmi 1 évben.

Ugyanakkor ha szállítani szeretnék vagy sokat megyek országúton autópályán évi 25-30 ezer vagy többet megyek vele, akkor már egy modern dízelen is érdemes gondolkodni mert a szervizi számlát a spórolt üzemanyagárból röhögve ki lehet fizetni ...


Szinte majdnem ugyan ezt írta egy nem mostani cikkükben a totalcar én is ez alapján vettem autót (dízelt)

Jó magam 30 000 KM-ert elkocsikázok munkahelyem miatt de a párom aligha megy az ő szívó benzines autójával 10 ezret 1 évben mert még a meló helyre is ha jó az idő biciklivel megy.


A dízelel több baj volt de szerencsére nem volt fél millió feletti javítási összeg csak a kopó és elhasználandó alkatrészek mennek tönkre... szint úgy a benzinesnél annyi különbséggel hogy ott eddig 160.000 volt a maximális javítási költség...( Toyota Dízel és Ford benzines )


Ha egy tanácsot megfogatsz tőlem meg nagyon sok úgymond autóbetegtől és az itt válaszolók egy néhányától is:

Az anyagi hátterednek megfelelő autót vegyél DE Szeresd és érezd magad jól benne. Ne legyen az hogy szét rúgod vered csak mert eleszi az üzemanyagot vagy mert elromlott...

Ha így döntesz akkor szerintem amit eddig elpicsogtam csak kisebb út mutatás lehet :D


És autóvásárlás előtt! Ha benzines mellet döntesz ne félj attól hogy egy 1.8 as vagy netán 2.0 motor ki fog enni a zsebedből városban többet fogyaszt a maximum 1.6 os társaiknál de amint kimész az autópályára vagy országútra a nagyobb erősebb motor közel nem erőlködik annyira mint egy kicsi és így a fogyasztása is kevesebb (pl egy Laguna 1.8 as benzine motorral 5. ben 2000 fordulat alatt van ha 90-110 között mész a mi fordunk viszonylag ritka 6. sebességes váltója is nagyon nagyon sokat jelent :) !


Remélem nem zavartam össze senkit

2016. márc. 28. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!