Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most kinek van igaza? Nekem...

Most kinek van igaza? Nekem vagy apámnak? (vezetési ügy)

Figyelt kérdés

19/L vagyok, nekem van jogosítványom.

Tegnap apámmal sétáltunk valamerre, amikor egyszer csak láttunk egy ügyetlen, béna kb 30-40-es nőt aki kb 10 percet vesződött a parkolással.

Nem azért mert nem volt hely, hanem mert nem tudott leparkolni....neki ment kb 2-3 autónak is (azok kicsit megsérültek) mire sikerült a neki megfelelő pózban beállítani. (Közbe valaki hívta a rendőröket, mert ugye leamortizált 2-3 másik autót is, de esze ágában sem volt megfizetni)


Na és apám nekem elkezdi, haragos tekintettel : "Ennyi erővel oda is mehettél volna neki segíteni, most nem lenne ekkora bajban! Nem csak itt állni, és bámulni, vagy vigyorogni..."

(hozzá teszem nem vigyorogtam...)

Ezen felhúzott. Miért kellene nekem segíteni?

Annak a nőnek is valahogy csak meglett a jogsija...Arról meg nem én tehetek, hogy parkolni nem tud, de szerintem nem kötelessége mindenkinek ugrani(akinek van jogsija) azért mert ő nem tud parkolni és valaki végezze el már helyette....


Apámnak is van jogsija, mondtam is hogy akkor menjen ő oda segíteni. Erre csak azt a választ kaptam, hogy : "Fiatalabbnak illik kisegíteni az idősebbeket".

De az ilyen ember, mint az a nő, miért kap jogosítványt, ha még parkolni sem tud, pláne anélkül hogy összetörne pár autót?

Mert az oktató tőlem elvárta, hogy gyorsan és helyesen parkoljak.



Kinek van igaza? Mi a véleményetek?


2012. jan. 18. 06:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Neked van igazad. Én nem is engedném, hogy más vezesse a kocsimat. Főleg egy sosem látott idegen. Furcsa elképzelései vannak édesapádnak. Amúgy meg a férfinek is illik segíteni a nőnek, de szerintem nem ilyen esetben. Ha valaki nem tud vezetni, parkolni, ne üljön kocsiba, csak utasként!
2012. jan. 18. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
73%
Simán neked. Ha már kapott jogsit, tudjon parkolni. Ha viszont vette, lopta vagy nincs is neki, akkor ő egy utcai szorakortató és nem szégyen élvezni a baromkodását :)
2012. jan. 18. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
61%
2012. jan. 18. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
47%
Utolsó:ez nagyon jó volt:)
2012. jan. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Majd belejön, ha hajlandó gyakorolni. Kezdő autósként én is nagyon szerencsétlen voltam parkolásnál, bár neki nem mentem soha senkinek. Aztán direkt sokat gyakoroltam, és most már a legkisebb helyre is simán beállok gond nélkül, sokszor ügyesebben mint a férfiak. Valahogy mindenkinek el kell kezdeni, petsze nem más autóját veszélyeztetve.
2012. jan. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Neked volt igazad! Ha mindig valaki segít neki soha nem tanulja meg!Persze lefizetni az oktatót vizsgabiztost arra volt esze,különben hogy ment át a vizsgán? De a megtört kocsikon otthagyni az adatait arra már nem.
2012. jan. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
27%
Annyit kellett volna segíteni, hogy mondod neki, hogy ÁLLJ! BALRA TEKERD!, ilyesmi. Nem tudtam volna végignézni tétlenül, hogy meghúzza a másik autókat. Gondolj csak arra, ha a sajátod lenne.
2012. jan. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Hát figyelj, 30-40 év körül lehetett, szerintem nem most tette le a jogosítványát. Az oktató (vagy oktatást végző személy) nem ülhet mindíg mellette. Azt nem értem, hogy miért sikerült a jogosítvány? Mint mondtam, tőlem az oktatóm elvárta, hogy gyorsan, biztonságosan, és helyesen parkoljak. A vizsgán is kötelező a parkolás. (hátrafelé)

Ha ennyire nem tudja, akkor gyakoroljon tiszta terepen, ne pedig a városban. Szoktam én is vezetni, először én is nagyon izgultam, majd belejöttem.


Amúgy felesleges neki segíteni, miután kb 1 órán keresztül vitatkozott a rendőrökkel, hogy márpedig ő nem fogja a károkat megtéríteni amit okozott, mert biztos a másik kocsi állt közel...

De az ilyennek minek jogosítvány? Aki leamortizál pár autót, aztán mire rájön hogy nem érdemes tovább vesződnie, egyszerűen tovább áll....a nő is szerintem ezt tette volna...hiszen vitatkozott a rendőrökkel.


Amúgy számtalanszor felhajtott a patkára, majd le, beletolatott a hátsó autóba, majd az elsőnek ment neki, stb.

Ilyennel egy városi vizsgavezetésen 50-szer meghúztak volna...

2012. jan. 18. 18:10
 9/13 anonim ***** válasza:
"másik kocsi állt közel" Na ezen besírtam,tipikus ostoba semmi felelősséget el nem vállaló primitiv nőszemély lehet, ha ilyennel próbál védekezni,ahelyett ,hogy sűrű elnézések közt kitölti a kéksárgát. Ha közel áll egymáshoz a két kocsi akkor nem kell oda beparkolni ,és ennyi.
2012. jan. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Neked. Az ilyen nonek meg ott helybe orokre bevonni a jogsijat, a szajat meg elkenni 1 kiados pofonnal.
2012. jan. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!