Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van köztetek veteránautó vagy...

Van köztetek veteránautó vagy motor tulajdonos?

Figyelt kérdés
Milyen járműved van? Sok idő volt felújítani? Használod is, vagy kiállításra jársz?
2012. márc. 13. 21:24
 1/6 anonim ***** válasza:
1974-es Zsigulit tartok "garázsdíszként". A felújítása 5 éve, 2007 nyarán indult és azóta sem fejeztem be teljesen. Mivel csak apróságokat kell rajta alakítani (pl. a gyári mintának megfelelő diagonálgumik beszerzése), ezért nem állok le vele hónapokig tartó, nagy műhelymunkákra, hanem nyaranta, jó időben kirándulgatok vele, mikor pedig úgy van időm, javítgatok rajta. Nem mondom, hogy túlzásba viszem a kímélést: akármilyen öreg és szép, látott már utánfutót (veteránmotorokat vittem rajta kiállításra, így volt stílszerű), egyszer megfutotta már a végsebességét (de többször nem fogja, csak kíváncsi voltam rá, mi maradt meg a gyári 60 lóerőből és 142 km/h-ból, elégedett voltam az eredménnyel) és volt már szerencséje ötfős baráti társaságot szállítani nyaralásra. Úgy gondolom, a használat nem nagyon árt neki, ha kiállítási tárgy lenne, akkor is ugyanúgy tönkremenne, csak minden különösebb értelem nélkül. Na, jó, az esős időszakban így sem bújik elő a garázsból, de mikor lehet, sétáltatom, hadd levegőzzön.
2012. márc. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én az vagyok.
2012. márc. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
...én is az vagyok.
2012. márc. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem egy 1977 es Bmw-E21-m van.

Ha nem lenne ilyen drága a benzin én ugyanúgy használnám.

Általában összejövetelekre és old timer napokra szoktam vele elmenni. Meg talán egyéb pirosbetűs napokra veszem elő.

Az autó egy roncs volt szinte mikor megszereztem. Használtam is egy ideig jókat csajoztam vele de mindig belevitt a hülyeségbe a sok lóerő. Sokszor törtem/húztam itt ott meg és anyagilag már nagyon kezdett nyomasztani az üzemeltetése javítása szervizelése stb.

Így betettem a garázsba porfogónak és leadtam a rendszámát azzal a lendülettel ahogy az utolsó műszaki lejárt róla.

Ha megyek valahová vele akkor kérek egy P-s rendszámot vagy felracsnizom a trélerre. Anyiból vagyok szerencsés hogy vásároltam egy furgont ,aminek az üzemeltetése ,ha hiszed ha nem sokkal olcsóbb mint a veterán vasé. És kevésbé kell rá vigyáznom.

Az autókat én és haverom lakatolgatjuk fessük stb az utóbbi időben. Máshogy ezt nem lehetne kivitelezni ,mert ha szerelőhöz hordanám szerintem már az életem is odafizettem volna.

2012. márc. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
igen, HONDA CB750K '79 dohc
2012. márc. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1978 Komar MR 2352


"Családi ereklye:D" Még papám vette újonnan, most nálunk várja a szebb jövőt. 2-3 éve még használtuk, csak totál új gumi és belső kéne előre-hátulra, de még a mostani motoromra sincs elég pénzem néha.

2012. márc. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!