Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Megoldaható egy 40 éves motor...

Megoldaható egy 40 éves motor átírása úgy, hogy kérek igazolást az eredeti tulajdonos kilétéről, aztán két darab adásvételivel besétálok az Okmányirodába?

Figyelt kérdés

Úgy hallottam, hogy lehet kérni igazolást a járműről - gondolom a KEK KH-tól - és ezzel, valamint adásvételivel átíratni a motort ha nincs meg a régi forgalmi.

Alváz/motorszám van, régi rendszám ismert, ez nem akadály. Elméletileg van egy adásvételim a hivatalos tulaj és XY között, én pedig írok adásvételit XY-nal.

Gondolom ilyenkor is meg akar valakit büntetni az Illetékhivatal, ez én lennék ilyenkor?

Jól gondolom hogy a KEKKH-tól lehet igazolást igényelni?

Ezt is hasonlóképpen (postai formanyomtatványon) lehet intézni mint egy erkölcsi bizonyítványt?

Tudom ezt már szinte több mint egy kérdés, de már porosodik a sisakom. :(


2011. aug. 9. 18:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Hagyd a fenébe.

Írjatok a tulajjal új adásvételit ha nem adta le.

Vagy ha igen akkor csak a nálad lévő példányból 2 ugyanolyat. Ne hagyd hogy megszo..sson a hivatal!!

Amíg nem adod le annyit meg olyan dátumút írsz az előző tulajjal amilyet akarsz. elmondod neki biztos megoldható ezt más úgyse tudja rajtatok kívül.

2011. aug. 27. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Amúgy nincs már többszörös átírás illeték.

csak ha nem lettek leadva a sorozatos tulajok adásvételei akkor mindet (elő lel keríteni) és le kell adni. ha ügyes vagy és kreatív biztos meg tudod ezt oldani :) csak puhatolózd ki a hivatalban ki adta le utoljára az adásvételit. utána úgy formálod a dolgokat ahogy akarod.

2011. aug. 27. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kedves teaman, éppen az a cél, hogy ne tudják megbüntetni a bácsikát akitől vettem. Ha akarnám lehetne forgalmi és rendszám is, de ha azt mondom hogy nincs, akkor lehet arra hivatkozva megpróbálkozni az utólagos illetékbehajtás elhárításával. Igazából ő hibázott amikor nem íratta át és vonatta ki a forgalomból, de a kilencvenes évek elején ki törődött a Pannoniákkal? Senki. :(

Szóval csak valami igazolásra hajtok, ez azért kell, mert múltkor lekérdeztem rendszám/vázszám alapján a helyi okmányiroda által elérhető adatbázisból, ott nem találtak semmi bejegyzést, pedig 1992-ig volt műszakiztatva a gép. Azóta írtam kérvényt a KEKKH-nak, persze még várnak hogy meglegyen a 30 nap..

2011. aug. 30. 19:34
 4/4 A kérdező kommentje:

Csak ha valakit érdekelne ugyanez: nem kell feltétlenül a forgalmi, csak hogy folyamatos legyen a tulajdonosi lánc.

Kell igazolás a tulajdonosról (KEKKH 1250 HUF-ért ad), kellenek az adásvételik és átírható a gép eredetvizsga, műszaki és biztosításkötés után.

2011. okt. 12. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!