Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi okozhatja az autómnál,...

Mi okozhatja az autómnál, hogy minden kikapcsolt állapotban van mégis 3-4 nap állás után lemeríti az autó a teljesen feltöltött új akkumulátort is? Háromszor olyan is előfordult már, hogy 10percet autóztam és elment a világítás és lemerült az aksi.

Figyelt kérdés

10 percet autóztam és elment a világítás, és annyira lemerült az aksi hogy be sem indult utána, pedig feltöltött aksival indultam el.Rámértünk, a generátor tölt.. több aksival is próbálkoztunk.. mindnél ugyanez a helyzet..tehet nem az aksival van gond.Minden kikapcsolt állapotban van az autóban amikor 3-4 nap alatt lemerül teljesen.Egy 16 éves Audiról van szó. Szeretnék magam a hiba okának végére járni.

Hogyan deríthetem ki a hiba okát? Ötletek?


2012. márc. 19. 12:11
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
6-8 másodperc után kapcsol az akkuvédő relé, az a lényeg, hogy utána hány milliamper folyik. Szerintem 80 sok, inkább a fele kéne, hogy legyen.
2012. ápr. 11. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Végül is generátor javítás (feszültségszabályzó) , önindítócsere( túlságosan sok áramot vett fel indításkor )oldotta meg a gondot, valamint a csomagtartó belső világítása sem mindig kapcsolt ki, egy gravitációs kapcsoló öregedett el így az okozott még időnként véletlenszerűen rejtélyes aksilemerítést. Továbbá akkumulátorcsere és már jók is vagyunk. Szerencsére nagyrészt magam megtudtam csinálni így nem került a művelet túl sokba.
2012. júl. 13. 08:30
 13/14 A kérdező kommentje:
Ja és az autórádió fejegység elé raktam egy áramtalanító kapcsolót, így már az sem szívja alaphelyzetben az aksit.
2012. júl. 13. 08:35
 14/14 A kérdező kommentje:
Arra is rájöttünk , hogy a menet közbeni leállást és hogy elment az áram azt egy beázás okozta.. egy abs jeladóhoz tartozó csatlakozóba víz került.. rövidzárlat.. ezt a beázást is megszüntettem közben.
2012. júl. 13. 08:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!