Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simsonra babetta gyújtás!...

Simsonra babetta gyújtás! Állítólag ék nélkül fel lehet szerelni, de hogyan?

Figyelt kérdés
Szereztem egy babetta gyújtást simsonra, természetesen az alaplap alatt meg van a kis bővítés, a lendkerék ki esztergálva, tehát rá illik a simson főtengelyre, de ék pálya nincs bele esztergálva! Hallottam hogy, így is fel lehet szerelni, de kétlem! Akinek van ezzel tapasztalata, kérem segítsen!
2012. márc. 19. 18:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Fel lehet, mivel az ék nem tart, csak pozicionál, hogy könnyebb legyen megfelelően felrakni, ugyanis a lendkerék belső felén van egy mágnes, ami nem mindegy mikor ér oda a az alaplapon található jeladóhoz. Úgy rakd fel, hogy akkor érjen oda, amikor a dugattyú fhp. előtt kb 1,6mm-re van, bár ez attól függ milyen hengered van.

Viszont mivel nem látsz be a lendkerék aljához ha fent van a helyén, ezért a jelölést kell nézni az alaplapon és a lendkeréken is. Amikor ezek egymáshoz érnek, akkor ér oda a mágnes is a jeladóhoz, ekkor fogja adni a szikrát.

Bár a jelölés nem teljesen pontos, de nekünk "földi halandóknak" tökéletesen megfelel.

Jah igen, fontos, hogy a lendkerék kúpját is, és a főtengelyét is csiszold meg mielőtt felrakod, és húzd meg jól. Nem, nem fog elforogni, mivel mint említettem az ék nem tart, csak pozicionál. De már várom az értelmesebbnél értelmesebb válaszokat, miszerint baromságot írok, mert én nem tudok semmit és a többi :)

Ha további kérdésed lenne kérdezz nyugodtan, az én gépemen is lassan 2 éve van ilyen gyújtás, szintén ék nélkül, egyszer sem forgott még el a lendkerék :)

2012. márc. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha meg van húzva, nem tud elfordulni.

Sok autón a vezérműkerék sincs ráékelve a vezérműtengelyre, pedig az rizikósabb dolog.

2012. márc. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Dehogy is baromság kedves első! :) Köszönöm a választ! A működésével tisztába vagyok, csak ez nem volt teljesen világos! Üdv!
2012. márc. 19. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!