Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyibe kerül egy olajcsere?...

Mennyibe kerül egy olajcsere? . és milyen gyakran kell?

Figyelt kérdés

7-20ezerig széles a skála.

Ma csináltak olajcserét, 18000ezer km után.


2012. márc. 20. 22:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Hmm.. érdekes kérdés, mivel az enyém nem 2literes így nem tudom megmondani, hogy abban mennyi maradhatott, csak a passatot tudom 1.9pd tdi-nél ebben a kategóriában. Megmondom őszintén,hogy én egy picikét csalni szoktam ezzel, mert egy enyhe lejtős feljárón szoktam úgy megcsinálni a pallókat, hogy enyhén előre és az olajleengedő csavar irányába döljön meg az autó.Persze ez szinte alíg észlelhető különbség, és tudom,hogy elméletben ilyet vízszintben kéne végezni, de így jól ki tudom csöpögtetni az olajat, bár én maximum 1 órát hagytam, azt hiszem akkor kb ilyen 3.5dl maradt a motorban.


Az 535d-nél ott engedem,szintén minimum fél órát,de ha van idő akkor 1-et is, és olyan 4-5dl szokott bent maradni.Ezt mondjuk síkon végzem, de ha döntögetném a kocsit,lehet hogy 1 dl még ki tudnék belőle szipolyozni:)


Nico

2012. márc. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
És még annyit hozzátennék, hogy eleinte Castrol Edge 5W30-at használtam, de pár éve áttértem a MOTUL-ra,és hibátlan egy olaj!
2012. márc. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nico! köszönöm.


utolsó: én a Mobil 1 NEW LIFE 0w-40 olajra esküszöm gyönyörűen muzsikál tőle a kis 320d!!

2012. márc. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

tescoban is van castrol


vagy az is gáz?

2012. szept. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Castrolt soha. Tescobol meg főleg...
2012. szept. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 KulGery ***** válasza:
48%
#14: Tudod, nem azért adják egyes boltok a termékeket olcsón, mert megelégednek az alacsony árréssel. A gyárban, finomítóban osztályozzák a készterméket. különböző minőségi osztályokba. Ugyanazt a minőségi előírásnak megfelelő terméket. A gyártás menet úgy megy, hogy egyik határértéktől a másik határértékig gyártanak, elég nagy pontossággal. Az kerül pénzbe, hogy beállítják a szerszámokat, nem az hogy milyen méretekkel. Tehát elkezdik gyártani a Castrol Edge 5W30-t. Elsőnek majdnem selejtest, mivel a határértékhez nagyon közel van. aztán jön a másod, majd az első osztály... aztán ahogy közelít a másik határértékhez, újra másod, majd harmadosztály. Az első osztályt eladják komoly szervizeknek, komoly nagykereknek drágán, másodosztályt olcsóban, harmadosztályt fillérekért. A Tesco valószínűleg nem az elsőosztályú terméket veszi meg.
2018. nov. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!