Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől fogy ki a hűtővíz egyik...

Zsoli25 kérdése:

Mitől fogy ki a hűtővíz egyik napról a másikra?

Figyelt kérdés
Vettem egy autót saab 9000 cse autót,nemsokat furikázok vele de így is 2-3 naponta a hűtővízet újra fel kell tölteni igaz maximum csak 3-5dl-t kell beleraknom hogy megint a jelzésig legyen.De normális egyáltalán?
2012. márc. 21. 15:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem normális . A jobbik eset , hogy valahol elszivárog . A rosszabbik , hogy elforr és (talán , nem véletlenül) neked ezt nem jelzi ki.

Meg kellene nézni , amikor leállítod az autót nem forr-e a hűtővíz. Vigyázz ne nyisd ki a kiegyenlítő tartályt , vagy a hűtőt , mert kicsaphat a gőz és az megégethet !

A forrást lehet hallani is .

2012. márc. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Jól mondja az előző. Valahol elforr a víz ilyenkor ne nyisd ki a tartályt mert a gőz megcsap és akkor elég szépen megéghetsz, bátyám így járt egyik karja totál megégett 3 hétig kötése volt és elég sokat szenvedett miatta. Ha forr a víz akkor mindenképpen szervizbe kell vinned átnézetni esetleg kicseréltetni a teljes rendszert. Ha csak valahol szivárog az egyik cső azt házilag leszigetelő szalagozhatod kb 3-4 réteget nyugodtan tekerhetsz rá nem lesz baja. Viszont ez a megoldás is csak ideiglenes előbb utóbb azzal is szervizbe kell menned. Vagy bontásba veszel egy új csövet és kicseréled.
2012. márc. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok : ha forr a víz , az legtöbbször hibás termosztáttól lehet, rosszabb esetben a motor hengerfejes...
2012. márc. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A víz nem forr benne fel, és ki sem jelzi hogy túlmelegedne a rendszer hiába turbós mert van még egy venti is ami hűti az egészet de mégis valahol,vagy valamiért elfogy a víz és ezért kérdeztem. A csővezetékek ahol a víz megy ott sem szivárog ki mert azért megnéztem de sajna beljebb már nemértek a dolgokhoz. De akkor azt mondjátok hogy inkább szervizeshez vigyem el mert lehet komolyabb a baj?
2012. márc. 21. 16:15
 5/8 anonim ***** válasza:
fütöradiátornál is elcsepeghet padlofilcet meg kell nézni nedves-e,de gumicsövek is ha megvannak repedve a szivárgás elpárologhat igy nehéz észrevenni
2012. márc. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
értem és köszi a tanácsot mindenkinek
2012. márc. 21. 19:04
 7/8 anonim ***** válasza:
Esetleg lehet hengerfejes is ,a kipufogógázt ellenőrizd meleg motornál, ha fehér, esetleg csöpög a kipuff végéről a víz akkor az lesz.
2012. márc. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 My János 1926 válasza:
Lehet hogy rossz a kiegyenlítő tartáLy záró fedele és nem tartja meg a benne lévő nyomást
2019. ápr. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!