Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Magyarországon kapható...

A Magyarországon kapható benzinek között van-e különbség?

Figyelt kérdés
Főleg minőségre gondolok. Az OMV vagy a MOL olajtársaság kútjain érdemes tankolni?

2012. márc. 30. 16:28
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Az én kocsim az OMW és a Lukoil 95-öst szereti. Azzal többet el tudok menni mint a MOL vagy a Shell 95-ösével.

Nem sok a különbség azt hozzá teszem.

2012. márc. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Lukolaj Avia Osankút ezek olcsóbbak és egyikben sem zaklat a pénztáros a szmártkártyával meg az akciós energiaitallal (2deci csak 300) és a matricagyüjtő baromságokkal. Ilyen üzemanyagárak mellett csak az alacsony ár számít nekem.
2012. márc. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

"OMV-s benzinnel fogyaszt a legjobban az autóm. Kúttól függően fél liter/100km is lehet az eltérés"


Ezt magyarázd meg egy petrolkémiukusnak vagy a belsőégésű motorok valamely szaktekintélyének. Én elhiszem hogy te komolyan úgy gondolod hogy az OMV-s nafta csodabenzin amitől minden autó életre kap és kevesebbet fogyaszt, hova tovább, az autóistenek nektárja, de ennek reális alapja nincsen, max. bebeszélheti magának az ember. Valóban, tesztelni nem szokták ezeket az üzemanyagokat, de mivel ugyanazon standardek alapján finomítják őket és az adalékanyagokban sincsen nagy különbség, ezért minőségben egy 3-4%-os szóráson belül van mind.

2012. márc. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Ezt inkabb meresi hibanak neveznem amit leirt a fogyasztas kulonbsegrol a kulonbozo kutakon(vagy szandekos atlapatolasnak) ugyhogy, a mernokoknek megintcsak nem koszonhetunk semmit :) A vizezest meg mar kifejtettem, hogy a kondenzviz lecsapodas, es a nem megfelelo karbantartas eredmenye, ami lehet szandekos is...de ezzel magukkal is kitolnak hiszen rovidul a tartaly eletartama is, illetve a szuroke is, es nem hinnem hogy osszesegeben jobban jarnanak.
2012. márc. 31. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

a sulimban a MAMI-ban végezetek egy teljesen független kutatást a benzinekről ebből elég sok minden kiderül.

[link]

2012. márc. 31. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
37%

#13

Engem nem nagyon érdekel, hogy a "petrolkémiukus" mit mond. Tudod, az átlagfogyasztást egész pontosan le lehet ám mérni.

A korábban említett állításomat, miszerint az OMV-s benzinnel jól fogyaszt az autóm, a 2009-ig visszamenő excel táblázatok és lefűzött üzemanyagszámlák (igen, ekkora f@sz vagyok) elég jól alátámasztják.

2012. ápr. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
hát persze te biztosan jobban tudod mint a kutatók :D nem vagy semmi :D majd küld el nekik a táblázataidat :D
2012. ápr. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam az OMV Maxxmotion 95-öt. Valóban spóroltam, de nem sokat, csak 1,5dl körül 20 literenként (digitális fogyasztásmérő és üzemanyag-szintjelző szerint). A motor hőmérséklete is valamivel alacsonyabb volt és finomabban, egyenletesen járt. Következő körben OMV super 95-öt vettem, szintén ugyan úgy viselkedett, mint a maxxmotionnal. Tehát megállapíthatom, hogy én a molhoz képes különbséget tapasztaltam az omv javára. Ráadásul sokkal kedvesebbek az omv-n a kutasok.
2012. ápr. 2. 15:55
 19/21 anonim ***** válasza:
Kedves ketelkedok: Nem a Ti meresetekben a hiba(abban is van kulonben) hanem a Kut Kalibraciaojanal, mert az OMV osztrak es az eleg preciz nepseg es nekik fontos a vasarlo amit tapasztaltatok is. Vagyis a tobbi kuton kevesebbet kapsz, vagyis a tankod terfogata nem valtozik, csak az Szamlalo alltal mutatott ertek( mert +- tures van meghatarozva a kutfej kalibralasakor). Szerintem a szamitasotok pont ezteket a tureshatarokat feszegeti.
2012. ápr. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Mol kúton sikerült olyan rossz üzemanyagot tankolnom egyszer, hogy kigyulladt a "chenck engine" lámpa...


Nekem az Omv vált be. (-1 liter)

2012. ápr. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!