Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Automata váltós autónál ez...

Automata váltós autónál ez hogy van?

Figyelt kérdés

A féket bal lábbal nyomják,a gázt jobbal vagy mindkét pedál jobbal?

Aki világéletében váltósat vezeti,annak nem nehéz megszokni az automatát?


2012. ápr. 3. 16:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
12%
a féket ballal, gázt jobbal. elinduláshoz kell a kuplungot(fék) nyomni, utána már csak lassításhoz használja a féket.
2012. ápr. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
74%
Ahogy jólesik, nincs megkötés igazából. Megszokni nem nehéz, kb 5-10perc, legalábbis nekem annyi volt.
2012. ápr. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
100%
A bal lábadat elküldöd pihenni, arra nem lesz szükséged. A jobbal kezeled a féket és a gázt. Elősször én is tartottam töle mert nekem egy 5 tonnás dögöt kellett vezetnem de rájöttem, hogy ezeket egy majom is el tudja vezetni. Ne tarts tőle, pár másodperc alatt ráérzel.
2012. ápr. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%

annyira kipróbálnék egy automata kocsit, eddig csak váltósakat vezettem. :) igaz, váltósat fogok venni, ha összejön a pénz.

ugyanígy érdekelne hogy milyen egy trabantot, ladát, wartburgot vezetni :)

aki megszánna egy ilyen élménnyel, ne habozzon, szóljon! :)

2012. ápr. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
48%

Isten ments, dehogy nyomod a féket bal lábbal!


Bal lábad ráteszed egy lábtartóra és jobb lábbal kezeled a gázt és a féket is.

Bal lábbal kezelni a féket életveszélyes, mert fészfékezel, csúszol előre és nem tudod levenni a lábad a gázról...

2012. ápr. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%

Valtoson tanultam mint mindenki, aztan evekig valtos volt. Az elmult kb. 5 evben pedig automata. Az elejen csak a jobb labamat hasznaltam, volt, hogy a balt felhuztam az ulesre vagy felraktam a muszerfalra pihenni :)


Kb. masfel-2 eve megtanitottam a bal labamat fekezni. Eloszor csak parkoloban probalkoztam es olyan durvan nyomtam meg a feket, hogy lefejeltem a kormanyt. Azota a sok gyakorlasnak koszonhetoen mar profin fekezek a ballal es adok gazt a jobbal. Sokkal biztonsagosabb, ugyanis ha veszfekezni kell, akkor annyival rovidebb a reakcioidom, amig a jobb labam atrakom a gazrol a fekpedalra, ugyanis ha gyorsan kozlekedek, vagy sok az auto, akkor a bal labam minidg a fek felett egy centivel pihen. Volt, hogy bevagtak elem kedves autostarsaim (nem egyszer) es hirtelen nagyot kellett fekezni (ABS bekapcsolt, biztonsagi ov visszafogott stb) es soha nem fordult elo az, amit az elozo leirt, hogy a jobbal nyomom a gazt, ballal a feket.... :)

2012. ápr. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
74%
Bal lábbal csak a ZIU trolin kell nyomni a féket mert ott a kormánymű másik oldalán van a pedál :)
2012. ápr. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Az elején bal láb lerak pihenni mert ugye nincs kuplung, aztán egy hirtelen szituáció miatt ami fékezést kíván elfelejted miben ülsz és nyomnád a kuplungot ami nincs , van viszont helyette egy kétszer olyan széles fékpedál amire rálépsz jobb és bal lábbal is, aminek következtében meglepő fékhatást produkálsz. (ballal a kuplungot nyomnád elvileg).

Ezt mindenki megszívja az első-második próbánál :)

2012. ápr. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezt mindenki megszívja az első-második próbánál :) - pontosan. Ezert mentem en is elzart helyre gyakorolni, mert a balos a kemenyebb kuplung lenyomast tanulta meg, a fek meg ugye erzekeny, igy konnyu raharapni a kormanyra :) de tenyleg csak gyakorlas kerdese az egesz.
2012. ápr. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
6-os jól írja! Ballal sokkal jobb kezelni a féket,nekem egyáltalán nem esik nehezemre a finom mozgás bal lábbal sem,csak megszokás kérdése az egész.Sokkal hatékonyabban lehet kezelni az automata kocsikat így, mindig fékkészenlétben lehetsz ,ha olyan a szitu és ez nagyon sokat számít! Nem véletlenül kétszer olyan széles a fékpedál automata kocsiban.
2012. ápr. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!