Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Akkumlátor töltésnél ez...

Akkumlátor töltésnél ez normális dolog? (többi lenn )

Figyelt kérdés
felraktam az akkumlátort tölteni és ilyen nem is tudom pezsgő hangot ad ki ( 6 v os akkumlátor ) ioncserélt vízzel feltöltöttem ,kupakokat kitekertem és most vettem észre hogy pezsgő hangot ad ez normális ?
2012. ápr. 8. 20:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Savas aksinál természetes dolog hogy pezseg töltés közben.

Ha már szinte bugyog akkor gáz van, akkor vedd le a töltőről.

De a pezsgés normális. Hidrogén gáz keletkezik asszem. Ez jön fel a savba és onnan ki az aksiból ezért pezseg.

Meg ezért nem szabad elméletileg zárt térben aksit tölteni.

(bár amennyi hidrogén keletkezik vagy baromira kicsi doboz kéne vagy baromira sok aksi a robbanáshoz :D)

2012. ápr. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
de pont az hogy csontra le van merülve ,mert fél évet állt az autóban (új) akkumlátor csak ugye nem volt meleg helyen télen és gondolom az leszívta vagy nem tom, és most raktam fel töltőre azé kérdezem és az a baj ,hogy nincs multiméterem hogy meg megmérjem , de úgy emlékszem hogy amikor régen töltöttem az én 12v os akksimat akkor kis buborékok jöttek fel amikor töltött ez meg semmi
2012. ápr. 8. 21:05
 3/4 A kérdező kommentje:
ablak nyitva akksi meg az ablak alatt van szóval szellőzik
2012. ápr. 8. 21:07
 4/4 anonim ***** válasza:
Izé, a töltőt ugye 6v-ra állítotad?
2012. ápr. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!